نمایشگاه عکس «مسیر دلدادگی»

۰۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲ کد : ۹۸۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۴۵

گشایش نمایشگاه عکس «مسیر دلدادگی» در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس گفت: نمایشگاه عکس «مسیر دلدادگی» با تلاش و همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و نماینده دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  ابوذر سالاری‌فر در حاشیه گشایش این نمایشگاه گفت: نمایشگاه، حاصل تلاش عکاس حرفه‌ای روحانی است که خود مدرس دانشگاه آزاد اسلامی بوده و در سفر سال گذشته به کربلای معلی از مسیر پیاده‌روی  زئران اباعبدالله‌الحسین(ع) از مرز ایران تا کربلا را عکاسی کرده است.

وی، هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی نسل جوان دانشگاهی با واقعه تاسوعا و عاشورای حسینی دانست و افزود: عشق به سیدالشهدا و برگزاری مراسم مختلف از دیرزمان، ریشه در فرهنگ مسلمانان و حتی غیر مسلمانان دارد و در پیاده‌روی اربعین عشق به امام سوم شیعیان کاملاً محسوس و ملموس است.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد بندرعباس گفت: نیاز است تا پیوند محکمی بین نسل جوان و فرهنگ غنی اسلامی صورت گرفته و برای تبیین اندیشه‌ها و آرمان‌های امام شهید در جامعه، تلاش‌ شود تا نسل جوان، هدف از قیام عاشورا را به خوبی بشناسد و بتواند در این  مسیر بزرگ  قدم بگذارد.

عکاس این نمایشگاه نیز دلیل علاقه خود به عکاسی حرفه‌ای را دلیل برگزاری این نمایشگاه دانست و گفت: در سفرهای متعددی که  در اربعین حسینی به کربلای معلی داشتم، از هزاران سوژه به‌طور حرفه‌ای عکاسی کرده‌ و عشق به مولایمان را به تصویر کشیده‌ام و حیف دیدم که این عشق به تصویر کشیده‌شده را در معرض دید عموم قرار ندهم.

636734876952390561_lg.jpg

حجت‌الاسلام عبدالرضا شیبانی افزود: سبک عکاسی‌ام از نوع خبری و مستند و در عکس‌ها نیز این ابعاد قابل مشاهده است. این نمایشگاه علاوه بر ثبت مستند واقعه پیاده‌روی اربعین، روایتگر اتفاق خبری نیز هست که چاشنی آن عکس‌های حرفه‌ای و خلاقانه است.

وی اظهار کرد: در طول دو سال اخیر، دو نمایشگاه عکس با عنوان «مسیر دلدادگی» برگزار کرده‌ام که همه آنها با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و نشان‌دادن ارادت مسلمانان به ساحت اباعبدالله‌الحسین(ع) است و عشق به امام حسین(ع) به‌وضوح در میان سیل جمعیت و میزبانان  موج می‌زند.

به گزارش آنا، این نمایشگاه با تعداد ۵۰ عکس شاسی‌شده به مدت یک هفته در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برپا شده و بازدید برای عموم آزاد است.


نظر شما :