ثبت نام و آغاز انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۵ کد : ۹۲۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۰۰۲

آغاز انتخاب رشته کارشناسی برمبنای سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی

لوگو دانشگاه آزاد

سامانه انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته برمبنای سوابق تحصیلی دانشگاه‌ آزاد اسلامی در دسترس داوطلبان کنکور سراسری قرار گرفت.

امیررضا شاهانی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، از آغاز انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته برمبنای سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته مبتنی بر سوابق تحصیلی تا پایان شهریور ادامه دارد.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی سامانه انتخاب رشته باآزمون در دسترس داوطلبان کنکور سراسری قرار می‌گیرد.

به گزارش آنا، داوطلبان گروه‌های ریاضی و فنی مهندسی، علوم تجربی، کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی، زبان‌های خارجی و هنر می‌توانند هر یک از این رشته‌ها که مبتنی بر سوابق تحصیلی است را انتخاب کنند.

در این روش، معدل کتبی داوطلبان واجد شرایط ملاک و مبنای پذیرش قرار می‌گیرد و اسامی پذیرفته‌شدگان در یک مرحله و به طور یک جا اعلام می‌شود. هر داوطلب بر اساس معدل کتبی دیپلم به اولین کد رشته‌محل انتخابی که از نظر علمی برتری دارد (در مقایسه با سایر داوطلبانی که شرایطی مشابه وی دارند) در صورت وجود ظرفیت معرفی می‌شود.

از آنجا که پذیرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم صورت می‌پذیرد و دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و ...) متفاوت است، چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن است متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود.

نحوه انتخاب رشته

برای آغاز انتخاب رشته، باید مندرجات فرم تقاضانامه انتخاب رشته به طور دقیق و صادقانه تکمیل شود. مسئولیت صحت اطلاعات ( فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.

پس از پایان مهلت‌های مقرر ثبت‌نام، اعمال هیچ‌گونه تغییری در مندرجات فرم مذکور امکان‌پذیر نیست. بنابراین داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به کار گیرد.

داوطلبان بایستی معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ‌التحصیلی درج کنند؛ چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ‌التحصیلی از ثبت‌نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد.

چنانچه مشخص شود که داوطلب حقایقی را کتمان کرده است یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما نیست، در هر مرحله اعم از ثبت‌نام یا حین تحصیل و ... از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

متقاضیان باید با مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای این دوره اقدام کنند.

متقاضیان می‌توانند با پرداخت مبلغ 400 هزار ریال، کارت اعتباری ثبت‌نام را خریداری و با ورود شناسه و رمز ثبت‌نام و کد امنیتی به صفحه ورود اطلاعات وارد شوند و به انتخاب 20 رشته‌شهر از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته‌شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند.

متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته‌شهر از نظام‌های آموزشی متفاوت را دارند می‌توانند با خرید مجدد کارت اینترنتی ثبت‌نام، 20 رشته‌شهر از نظام آموزشی دیگر را نیز انتخاب کنند.

داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است و دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت‌نام در این دوره را ندارند.

فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی(اعم از پیوسته و ناپیوسته) غیرمشمول مجاز به ثبت‌نام در این دوره هستند. همچنین فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی علوم پزشکی غیر‌مشمول مجاز به ثبت‌نام در رشته‌های دیگر در مقاطع بالاتر هستند؛ مشروط بر آن که تعهدات خدمت خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده باشند. بدیهی است این قبیل فارغ‌التحصیلان، باید به هنگام ثبت‌نام در محل دانشگاهی، گواهی پایان طرح نیروی انسانی را ارائه کنند.

براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی برنامه‌ریزی، دارندگان مدرک حوزوی مورد تأیید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه است، به شرط آنکه مشمول وظیفه عمومی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل نکنند، می‌توانند در رشته‌های گروه علوم انسانی دانشگاه ثبت‌نام کنند.

افراد مشمولی که قبلاً از دانشگاه اخراج یا از تحصیل منصرف ‌شده‌اند و تحصیلات آنان ناتمام مانده و یا منجر به دریافت مدرک مقطع پایین‌تر شده اند در این مرحله مجاز به ثبت‌نام نیستند؛ مگر افرادی که موفق به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت وظیفه عمومی شده باشند.


( ۴۸ )

نظر شما :

علیرضا دست برآورده ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۵
با سلام و خسته نباشید . من دانشجو معماری هستم . واسه ثبت نام دانشگاه برا کارشناسی ناپیوسته رفتم تو سایت آزمون که بخوام ثبت نام کنم و جای انتخاب رشته هنر برا معماری زدم رشته فنی مهندسی الان ب مرحله انتخاب رشته رسیدم ب مشکل پیش خوردم نمیشه . الان هم نمیشه ویرایش کرد و سعی میکنم باز کارت اعتباری بخرم و ثبت نام کنم باز هم نمیشه. نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنماییم کنید
پاسخ مدیر سایت ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۵۲

سلام

لطفا با شماره های 09039165101 و 09172304006 تماس بگیرید.

پويا رنبجري ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۹
من ثبت نام اینترنتی انجام دادم کی برای ثبت نام حضوری مراجعه کنم؟ چون هر بار میام دانشگاه میگن که تو سایت اعلام میشه کدوم سایت؟
پاسخ مدیر سایت ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱

با سلام

توی سایت دانشگاه آزاد بندرعباس

مهرزاد عظیمی ۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۱
8سال پیش 70 واحد رشته حقوق دانشگاه هرمز گذراندم.به دلیل مشکلات ترک تحصیل کردم.حال می خواهم .همان رشته در بندر عباس ادامه بدهم . لطفا راهنمایی کنید .باید از اول واحدها را پاس کنم.یا میشود تطبیق داد و انتقالی گرفت.