بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام راحل(ره) و قیام مردمی ۱۵ خرداد

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۸ کد : ۸۶۶ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۸۴

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس

شخصیت منحصر به فرد امام راحل جهان اسلام را متحول بود

دکتر مهدی باقری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس امام راحل (ره) را شخصیت منحصر به فرد جهان اسلام خواند که دنیا را متحول نمود و امروز به برکت حضور ایشان ، ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام مطرح است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران به همت دفتر فرهنگ اسلامی ودفتر نهاد رهبری دانشگاه با حضور جمع کثیری از دانشجویان ، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی درمسجد این واحد دانشگاهی برگزار شد .

در این مراسم دکتر مهدی باقری، امام راحل (ره ) را اندیشمندترین و متفکرترین فیلسوف علمی و مذهبی جهان معاصر خواند که ولادتش ، برکت را به جهان اسلام به ارمغان آورد و رحلت جانگدازش قلب ها را در ماتم فرو برد و این نشان از شخصیت معنوی ایشان دارد.

وی با اشاره به مبارزات حضرت امام ( ره ) در طول تاریخ ستم شاهی گفت : «امام راحل ( ره) وقتی که احساس کرد قوانین کشور از الگوی اسلامی خارج شده و فقر و فساد جامعه را فرا گرفته ، قیام کرد تا مردم را از زیر یوغ ستمگران و جهانخواران برهاند و استقلال و آزادی را به مردم کشور به هدیه آورد.»

این مقام مسئول یادآوری کرد:« امام راحل(ره) در طول دوران مبارزه سال ها در زندان و تبعید به سر برد اما لحظه ای از اهداف خود که جزدر مسیر رضای الهی نبود کوتاه نیامد و بلکه مصمم تر برای رسیدن به این اهداف پا فشاری کرد.»

وی قیام 15 خرداد را حاصل مبارزات حضرت امام دانست که توانست با شجاعت و درایت در آن برهه زمانی مرذم را از عملکرد نظام فاسد شاهنشاهی آگاه نماید و با اتحاد و یکدلی راه مبارزه علیه این رژیم را بکار گیرد.»

باقری با اشاره به شخصیت معنوی امام راحل (ره) گفت:حضرت امام شخصیت منحصر به فردی بود که همه چیز را به لطف خدا می دانست و جز رضای او قدمی برنمی داشت و این رمز پیروزی این انقلاب در آن دوران خفقان و سراسر ظلم بود .»

وی رحلت امام را ضایعه ای بزرگ به جهان اسلام برشمرد و گفت : رحلت امام قلب دنیای اسلام را به درد آورد به خصوص در ایران قیامتی بر پاشد . و دوستداران امام راحل (ره) از دورترین نقاط کشور به تهران رفتند تا از نزدیک با مراد خود خداحافظی نمایند .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس تصریح کرد امام راحل (ره ) در ظاهر از بین ما رفت ، ولی افکار ، اندیشه ها و حرف های امام (ره ) ، شخصیت امام (ره) ، مبارزات وی و... .در این انقلاب به یادگار ماند تا نسل های آینده ؛ این انقلاب را که ریشه در عاشورای حسینی و انقلاب مهدی (عج) دارد بشناسند و به دیگران بشناسانند . امام جماعت دانشگاه ، مقام معظم رهبری را شایسته ترین فرد به عنوان جانشین امام راحل (ره) خواند که تا کنون به خوبی رهبری ملت ایران و جهان اسلام را به عهده گرفته و در مقابل شرارت های بیگانگان ایستاده و از کشور و ملت ایران دفاع می کند .

این مراسم با برنامه های مداحی ، تواشیح و برنامه های دیگری پایان یافت.


نظر شما :