بازدید هیات عالی نظارت منطقه ۱۲ دانشگاه آزاد اسلامی

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۸ کد : ۸۱۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۱۲۹

رئیس واحد بندرعباس:

ایجاد طرح‌های تجاری و درآمدزا در دانشگاه بر مبنای نیاز جامعه است

بازدید هیات نظارت از واحد بندرعباس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با توجه به سیاست‌های دانشگاه در راستای تقویت بنیه اقتصادی و خارج شدن از درآمدهای حاصل از شهریه گفت: راه‌اندازی و ایجاد طرح‌های تجاری و درآمدزا بر اساس موقعیت و نیازسنجی جامعه بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری در دیدار با محمدحسن شیرزادی معاون هیات عالی نظارت منطقه 12دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بندرعباس اظهار کرد: یکی از رسالت های اصلی این دانشگاه شتاب بخشیدن به چرخه تولید و اقتصاد بوده به طوری که همه فعالیت های اقتصاد محور این مجموعه با هدف ایجاد بازار کار و رونق تولید داخلی بوده است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان برنامه ها و اهداف این دانشگاه را شفاف و هدفمند خواند و تصریح کرد: این واحد دانشگاهی از هرگونه ایده و طرح هایی با صرف اقتصادی که برای پیشرفت و توسعه دانشگاه و جامعه تاثیرگذار است حمایت می کند.

این مسئول با برشمردن فعالیت های درآمدهای غیر شهریه گفت: تولید و فروش محصولات دانش بنیان، برگزاری دوره های کوتاه مدت، درآمدهای حاصل از کارگاه های آموزشی و تولیدی، آزمایشگاه های معتمد آب و محیط زیست، بازاچه دانشگاه، بیلبوردهای تبلیغاتی، مرکز مشاوره و طرح های برون دانشگاهی از جمله اقداماتی است که تاکنون صورت گرفته است.

باقری ساخت مجتمع تجاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس را از دیگر اهداف این دانشگاه دانست و گفت: این مجتمع با زیربنای مناسب و طراحی منحصر به فرد در دو طبقه برای درآمدزایی دانشگاه ایجاد می شود که می تواند کمک خوبی برای اقتصاد دانشگاه قرار گیرد.

636564477148737841.jpg

وی راه اندازی کلینیک سلامت ساختمان پزشکان در آینده نزدیک را از دیگر برنامه های هدفمند این مرکز علمی در استان خواند و تصریح کرد: با ساخت و راه اندازی این کلینیک و ارائه خدمات پزشکی به مردم رضایتمندی جامعه را به همراه خواهد داشت.

این مسئول مشارکت اعضای هیات علمی در حوزه پژوهش و تحقیقاتی را از فاکتور های پیشرفت دانشگاه و جامعه تلقی کرد و افزود: ورود افراد متخصص و صاحب نظر در حوزه پژوهش توانسته قابلیت های منطقه را نمایان و زمینه را برای فعالیت هموار سازند.

وی ساماندهی نیروهای انسانی و قراردادن افراد متخصص در حرفه خود را از نکات مهم برشمرد و گفت: اصلاح ساختار سازمانی با هدف کاهش هزینه و رعایت چارت و ساماندهی نیروها بر اساس فن و حرفه خود در پست های مختلف از جمله اقداماتی است که در جهت سیاست های دانشگاه صورت گرفته است.

رئیس واحد بندرعباس در پایان نظارت برعملکرد واحد ها دراجرای دقیق بخشنامه ها ی دانشگاه را امری اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت: همه فعالیت های دانشگاه باید شفاف و مشهود باشد و در جهت سیاست های دانشگاه انجام وظیفه کنند.

به گزارش آنا، قبل از این دیدار محمد حسن شیرزادی معاون هیات عالی نظارت منطقه 12دانشگاه آزاد اسلامی به همراه حسین شهابی رئیس دبیرخانه نظارت منطقه 12 و کوروش آفتابی مدیر نظارت استان کرمان از حوزه های مختلف واحد بندرعباس بازدید کردند.


( ۱ )

نظر شما :