ساماندهی رشته ها از ابتدای سال آینده

۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۹ کد : ۶۰۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۰۴۸

طرح ساماندهی رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی بهمن ماه نهایی می شود / ساماندهی رشته ها از ابتدای سال آینده

تصویر مطلب طرح ساماندهی رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی بهمن ماه نهایی می شود / ساماندهی رشته ها از ابتدای سال آینده

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس طرح ساماندهی رشته محل های این دانشگاه، برنامه داریم از تاسیس رشته های موازی در واحدها جلوگیری کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علیرضا رهایی گفت: در گذشته توسعه بسیار گسترده ای درخصوص رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی در سال های ۹۳ و ۹۴ اتفاق افتاده است. بنابراین شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم، این است که برخی رشته محل ها به تعداد کافی دانشجو و یا از نظر تخصصی شرایط خیلی مطلوبی ندارند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برنامه ای که در ساماندهی رشته محل های این دانشگاه دنبال می شود، براین اساس است که طرح آمایش آموزش عالی را نهایی کنیم و نیازهای منطقه ای در بخش های مختلف و پتانسیل اعضای هیات علمی و امکانات دانشگاه دیده خواهد شد.

رهایی اظهار داشت: پس از این مرحله، طرح ساماندهی اجرایی می شود و براساس آن از ایجاد رشته های موازی در یک منطقه و استان تا حد امکان خودداری می کنیم چرا که در یک استان ممکن است ۴۰ واحد دانشگاهی داشته باشیم و برخی از این واحدها رشته های مشابه داشته باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: اگر این شرایط موازی کاری از بین برود و رشته ها متمرکز شود، می توانیم تمرکز عضو هیات علمی در واحدها را ایجاد کنیم. شاید حداقل های لازم نیز از نظر تعداد دانشجو برای هرکدام از واحدها فراهم شود.

رهایی عنوان کرد: برنامه ریزی برای طرح ساماندهی رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی درحال انجام است و پیش بینی می شود این طرح تا بهمن ماه نهایی شود و ساماندهی رشته ها از ابتدای سال آینده نیز آغاز شود.

وی تاکید کرد: از سال آینده ارائه مجوزها و پذیرش دانشجو براساس این طرح انجام می شود.


( ۱ )

نظر شما :