معرفی جدیدترین سامانه‌ها و خدمات الکترونیک در الکامپ

۰۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۹ کد : ۴۱۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۹۹۵

معرفی جدیدترین سامانه‌ها و خدمات الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه الکامپ

 
بیست و سومین نمایشگاه الکامپ
 

جدیدترین محصولات دانشگاه آزاد اسلامی در بخش سامانه‌ها و خدمات الکترونیکی در سالن 38B نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه آنا، در نمایشگاه بین‌المللی تهران واقع در اتوبان چمران هرساله محصولات مختلفی به نمایش گذاشته می‌شود. از تولیدات فرهنگی، هنری گرفته تا لوازم خانگی و دفتری. امروز هم چهارمین و آخرین روز از نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در حال برگزاری است.

وقتی به محل برگزاری نمایشگاه نزدیک می‌شویم، اتومبیل‌های لوکس و معمولی، بخشی از ترافیک سنگین بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ را تشکیل می‌دهند و وقتی هم که وارد محوطه این نمایشگاه می‌شویم، افرادی با تیپ و ظاهری متفاوت مشاهده می‌کنیم، زیرا از نقاط مختلف کشور و حتی دنیا با زبان‌ها، فرهنگ‌ها و گویش‌های مختلف در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند.

گرمای طاقت‌فرسای اولین روزهای مرداد ماه مانع از حضور مردم و مخاطبان نمایشگاه الکامپ نشده است. با پا گذاشتن در غرفه‌های مختلف نمایشگاه الکامپ، با جمعیت انبوهی مواجه می‌شویم که در سالن‌ها حضور دارند. بعضی از افراد حاضر در این غرفه‌ها با تولیدکنندگان محصولات در حال بحث و پرسش و پاسخ و عده‌ کثیری نیز در حال جمع‌آوری پک‌‌های محصولات شرکت‌های داخلی و خارجی هستند. بنابراین افراد زیادی دست به پک را مشاهده می‌کنیم که چندین بسته را حمل و سنگینی آن‌ها را در ازدحام جمعیت تحمل می‌کنند.

وقتی به سراغ آن‌ها می‌رویم تا درباره حمل این پک‌ها پرس‌و‌جو کنیم، پاسخ‌های مختلفی را از سنین متفاوت می‌شنویم. برخی درباره شغل‌شان می‌گویند خانه‌دار، دانشجو، کارگر، کارمند و حتی پزشک در میانشان هست و وقتی هم که علت جمع‌آوری پک‌ها را جویا می‌شویم، عده‌ای با واکنش تند جواب می‌دهند به خودمان ربط دارد و برخی با شوخ‌طبعی و خنده می‌گویند این بسته‌ها را برای «منزل» و «اهل و عیال» نیاز داریم.

اما زمانی که وارد سالن 38B می‌شویم، فضا به کلی تغییر می‌کند. افراد کمتری را می‌بینیم که در این سالن پک‌های شرکت‌های داخلی و خارجی را در دست داشته باشند. در این سالن دانشگاه آزاد اسلامی، قوه‌قضائیه، سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت و... دارای غرفه هستند و محصولات خود را برای انظار عمومی به نمایش می‌گذارند. شاید یکی از علمی‌ترین و فرهنگی‌ترین غرفه‌های این سالن به دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشته باشد، محصولات این غرفه با سایر غرفه‌های حاضر در این سالن متفاوت است.

بیش از 35 سال از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی سپری شده و در این مدت در حوزه‌های مختلف اقدامات و فعالیت‌های بسیاری از سوی مقامات، مسئولان و مدیران این دانشگاه صورت گرفته که امروز این محصولات و فعالیت‌ها برای مراجعه‌کنندگان به نمایش درآمده است.

خوشبختانه بزرگترین دانشگاه حضوری جهان توانسته است محصولات ارزشمندی مانند جدیدترین سامانه‌ها و خدمات الکترونیکی را تولید کند، یعنی در حوزه دانشجویی و فرهنگی، دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌های مختلفی مانند مدیریت نقل‌و‌انتقالات دانشجویان دانشگاه (منادا)، مدیریت کانون‌های فرهنگی- دانشجویی دانشگاه، متمرکز صدور دانشنامه دانش‌آموختگان دانشگاه، آرشیو اسناد دانشجویی دانشگاه و نرم‌افزار صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه، راه‌اندازی و به تولید رسیده‌اند.

همچنین در حوزه اداری دانشگاه آزاد اسلامی، شبکه یکپارچه مکاتبات الکترونیکی دانشگاه (شیماد)، سامانه پیگیری مکاتبات دانشگاه و نرم‌افزار هتل‌داری دانشگاه از محصولات این حوزه به حساب می‌آید.

از سوی دیگر، حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد نیز از تولیدات و محصولات جدید بی‌بهره نمانده است، زیرا سامانه‌های مختلفی همچون سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری، مدیریت همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی، آزمایشگاه‌های همکار آزاد (ساها)، اصالت‌سنج تولیدات علمی، اطلاعات مراکز رشد و فناوری و ثبت طرح‌های پژوهشی از جدیدترین محصولات حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌آیند.

همچنین سرویس‌های جدید بر روی سامانه یکپارچه آموزش و شهریه دانشگاه (سیدا)، سامانه‌های درخواست ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی، تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی، صدور کد شناسه مدرسین و جذب اعضای هیات علمی از جدیدترین سامانه‌های بخش آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به حساب می‌آیند.

در حوزه علوم‌پزشکی نیز سامانه جذب اعضای هیات علمی و نیروهای متخصص رسته بهداشتی و درمانی دانشگاه که از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است، در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ عرضه شده‌اند.

همچنین در حوزه عمرانی سامانه املاک و مستغلات دانشگاه و سیستم مدیریت پروژه‌های عمرانی که به گفته مسئولان دانشگاه از مهم‌ترین سامانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به حساب می‌آیند، راه‌اندازی شده‌اند.

در این زمینه حوزه برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز فعالیت‌های مهمی در بخش مدیریتی انجام داده است، مانند راه‌اندازی سامانه مدیریت مصوبات شوراهای دانشگاه و سامانه گزارش‌های آماری که از جمله این اقدامات به شمار می‌آید.

یکی دیگر از حوزه‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی، ورزش است؛ زیرا در این حوزه سامانه مدیریت تیم‌ها و مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.

به گزارش آنا، بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ روز جمعه 30 تیر در محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران افتتاح شد و امروز دوشنبه 2 مرداد به کار خود پایان خواهد داد.


نظر شما :