دیدار هیئت رئیسه دانشگاه با فرمانده سپاه امام سجاد(ع)

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۵ کد : ۲۱۷۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۸۶

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تأکید کرد: گفتمان انقلاب در دانشگاه‌ها باید به‌طور علمی و عملی توسعه یابد.

لزوم گسترش علمی و عملی گفتمان انقلاب در دانشگاه‌ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  سردار اباذر سالاری در دیدار نوروزی احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نقش دانشگاه را در حوزه احیای تمدن نوین اسلامی مهم خواند و اظهار کرد: احیای تمدن اسلامی باید به‌عنوان اصل مهم و آمیخته با گفتمان انقلاب در قالب‌های نوین علمی و اخلاقی در دانشگاه‌ها توسعه یابد و به جامعه عرضه شود.

وی درباره وظیفه‌شناسی و خدمت به مردم عنوان کرد: باید در هر جایگاهی که هستیم خود را خادم ملت بدانیم و با انجام به‌موقع واجبات، مستحبات را در خدمت به مردم به‌کار ببندیم. با تعامل و ارتباط خوب ایجادشده در همکاری بین سپاه و دانشگاه و وجود نیروهای مؤمن، متعهد و ارزشی بسیج دانشجویی، استادان و طلاب، شاهد گشایش امور و ترقی همه جانبه برای پیشبرد اهداف انقلاب و دستاوردهای جهادی برجسته ایی در کشور و استان هستیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان خلق ایده‌های نوین علمی را با تکیه بر خودشناسی و خداشناسی خواستار شد و اضافه کرد: به‌کارگیری و استفاده از ایده‌های نوین علمی و تولید ثروت برای کشور باید ازجمله مسائلی باشد که دانشگاه به آن همت گمارد.

سالاری با فصل الخطاب قراردادن بیان مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بر لزوم بهره‌گیری از مدیران کارآمد و توانمند در کنار تلاش شبانه‌روزی، جهادی، اثربخش و فعالانه برای رفع موانع، تسهیل سازی و پشتیبانی در همه سازمان‌های کشور، به‌ویژه دانشگاه‌ها و مراکز علمی تأکید کرد.

وی تأکید کرد: دانشگاه و سپاه باید با تکیه بر خودسازی، خودشناسی و خداشناسی با حرکت در مسیر ایده‌های نوین علمی، ایجاد فرصت‌های شغلی و در راستای رونق اقتصادی با ارائه خدمت صادقانه و مضاعف در شکوفایی علمی و اقتصادی نقش پررنگی داشته باشند.

دانشگاه باید شرایط مساوی برای نامزدها ایجاد کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز گفت: با توجه به روشن بودن نقشه راه در بیان مقام معظم رهبری برای ایران اسلامی در راستای ایرانی قوی با توجه ویژه به وضعیت معیشت مردم و قوه عاقله، گام‌های تأثیرگذاری برداشته شود.

احسان کامرانی اضافه کرد: امنیت پایدار و حاکم در نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه توجهات امام زمان(عج) و سربازان گمنامش با همکاری مردم و مسئولان شکل گرفته و این مهم با نظارت و فرماندهی مقام معظم رهبری و درایت و منش ایشان ماندگار شده است.

لزوم گسترش علمی و عملی گفتمان انقلاب در دانشگاه‌ها

وی تبیین کرد: امیدواریم در سال جاری زمینه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) به وقوع بپیوندد و پرچم انقلاب اسلامی به دست این امام همام بر سراسر جهان گسترده شود. دانشگاه آزاد اسلامی با عزمی راسخ و اندیشه علمی و عملی جهادگرایانه مانند سال گذشته بر محور بیانات مقام معظم رهبری و توصیه‌های ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب، آماده بوده تا ادامه‌دهنده این نقشه جامع راه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ظرفیت این دانشگاه را در همه حوزه‌ها خوب ارزیابی کرده و از آمادگی این دانشگاه برای ورود به عرصه‌های علمی، اجتماعی و اقتصادی و... استقبال کرد.

کامرانی درباره انتخابات پیش رو در کشور توضیح داد: دانشگاه باید با ایجاد شرایط مساوی برای نامزدها در راستای مبارزه با فساد، تشریح مباحث سیاست خارجی و با اشراف بر برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی و... به نامزدها  در شناخت فرد یا افراد اصلح و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی برای حضور پرشور مردم در انتخابات، گام‌های مهم و تأثیرگذاری بردارد.

لزوم برنامه‌ریزی دانشگاه و سپاه برای حل اوضاع معیشتی

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز  بر نقش دانشگاه‌ها در توسعه برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و انقلابی در جامعه تأکید کرد و گفت: وجود ظرفیت‌های دانشجویی، استادان و کارکنان و تعامل تأثیرگذار با ارگان‌های جهادی و انقلابی ازجمله سپاه، نقطه قوتی در راستای تحقق اهداف انقلاب و تعمیق ارزش‌های انقلابی و مذهبی است.

حجت‌الاسلام اسماعیل پاک‌نژاد خواستار برنامه‌ریزی صحیح در حوزه دانشگاه و سپاه برای حل اوضاع معیشتی شد و ادامه داد: بدون شک با ارائه راهکارهای علمی و عملی و به‌کارگیری این نظریه‌های کاربردی و کارساز در سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط می‌توان در کاهش مشکلات مردم، نقش‌آفرینی کرد.

لزوم گسترش علمی و عملی گفتمان انقلاب در دانشگاه‌ها

وی تشریح کرد: برگزاری مراسم مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از نخبگان بسیجی در ایجاد تعامل بهتر و بیشتر با اقشار جامعه می‌توان تا حد زیادی در رفع  آسیب‌های اجتماعی تلاش کرد و موفق هم شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان درباره شیوع ویروس منحوس کرونا در سال گذشته عنوان کرد: در ابتدای این ویروس و آماده نبودن و ناشناخته بودن آن تعدادی از برنامه‌ها ناتمام یا اجرا نشد؛ اما بعد از گذشت مدت کوتاهی و بازیابی نیروهای دانشجویی، توانستیم همه برنامه‌های انقلابی و مذهبی را با رعایت همه جوانب بهداشتی به‌خوبی و سلامتی برگزار کنیم.

وی از آمادگی این نهاد در همکاری و تعامل بیشتر با سپاه سخن گفت و مطرح کرد: همکاری دفاتر نهاد با سپاه برای پیشبرد اهداف انقلاب و تأثیرگذاری بیشتر آن در جامعه می‌تواند نقش بسزایی در تولید محتواهای کارآمد و اجرایی داشته باشد.


نظر شما :