پیام نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

۳۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۹ کد : ۲۱۷۰ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۳۶۲
دکتر احسان کامرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن سال نو ، پیام تبریکی به شرح زیر صادر کرد.

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
عید نوروز به عنوان یکی از اعیاد با شکوه ایرانیان است که پیوند عمیقی  با دین مبین اسلام و همچنین سرشت و ذات انسانی دارد که در این راستا  دین مبین اسلام  نیز جلوه هایی از معرفت شناسی دینی را  در آن به ارمغان گذاشته است .


همسویی چنین آیینی با فرهنگ متعالی و انسان ساز اسلامی چنان تفسیر درستی از حقیقت و ماهیت  وجود زندگی به دست می دهد که در طول تاریخ  با آمیزه های دینی و مذهبی گره خورده و همواره، موجد حرکت های آرمانی و ترقی خواهانه ملت بزرگ ایران شده است که ظهور انقلاب شکوهمند اسلامی، جلوه ای از پیوند متعالی این فرهنگ اسلامی و ایرانی است.  
اکنون که با سرانگشت اعجاز نگارنده هستی ، شاهد دمیده شدن جان در کالبد خشکیده طبیعت هستیم وکائنات  با شور و شوقی وصف ناپذیر شکفتن و نو شدن را آغاز می کنند تا جلوه هایی از قدرت لایزال الهی را به نمایش بگذارند و ما انسان ها را نوید زندگی دوباره دهند و گوشزد نمایند که زندگی در گذر است و وقت آن رسیده تا با اندک تعمق و تامل در باب آفرینش جهان هستی ، ره توشه ای برای سفر آماده سازیم.
اینجانب، در آستانه سال نو؛ سلام گرم خود را با سبزترین تبریکات بهاری در  حریری از شکوفه های بهاری پیچیده و  به عنوان عضو کوچکی از جامعه ی بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان(دانشگاه آزاد اسلامی) حلول خجسته بهار طبیعت را همراه با صمیمانه ترین تبریکات و شاد باش ها به همه ملت ایران ،مردم شریف هرمزگان به خصوص استادان ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  تقدیم می دارم و از خداوند منان برای یکایک شما عزیزان ، در این بهار زیبایی ، آرزوی تندرستی، سربلندی ، سلامتی و بهروزی دارم .
دکتر احسان کامرانی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان


( ۱ )

نظر شما :