نشست هم اندیشی استادان با حضور مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی

۲۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۰ کد : ۱۹۴۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۰
حجت‌الاسلام شریفانی تأکید کرد:

لزوم تکامل جوانان در دو بعد عقلانی و ایمانی توسط استادان

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم تکامل جوانان در دو بعد عقلانی و ایمانی توسط استادان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام محمد شریفانی در نشست هم‌اندیشی استادان با محور «استفاده از ظرفیت‌های هم‌اندیشی» که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد با بیان نقش مهم استادان در تربیت جوانان اظهار کرد: استادان باید با تعمق و تأمل در علوم دینی و قرآنی بتوانند جوانان را دو بعد عقلانی و ایمانی به تکامل برسانند.

وی تأکید کرد: استادان باید با الهام‌گیری از قرآن، عترت و تعمق در فرمایش رهبری بتوانند قشر جوان و آینده‌دار جامعه را در مسیر انقلاب قرار دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی  از جامعه نگری، انتخاب صحیح، داشتن حمیت و برهان به‌عنوان شاخص‌های اصلی در راستای رشد و تکامل انسان یاد کرد و افزود: احاطه علمی در حوزه‌های مختلف، محاسبه دقیق در انتخاب خوب و دارا بودن منطق و استدلال می‌تواند انسان را به رشد واقعی برساند.

شریفانی با بیان مؤلفه‌های رشد عقلانی در انسان عنوان کرد: بهره‌مندی از حواس ظاهری با هم‌اندیشی، دقت و نظر، تفکر، و تذکر از مهم‌ترین مواردی است که هر انسان را از بعد عقلانی به تکامل می‌رساند.

وی با بیان اینکه انسان برای رشد در بعد ایمانی باید به چهار مقوله ایمان، خوف، تقوی و دعا عمل کند، ادامه داد: انسان با تقویت و قوی کردن باور، ترس از منزلت خداوند، عمل کردن به واجبات دینی و ارتباط با خدا می‌تواند خود را ازنظر ایمانی در بالاترین سطح ممکن برساند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی تداوم جلسات هم‌اندیشی در حوزه‌های مختلف خواستار شد و مطرح کرد: این هم‌اندیشی‌ها باید در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، پژوهشی و اقتصادی با هدف حل مشکلات جامعه و رضایت‌مندی مردم با مشارکت استادان و افراد صاحب‌نظر تداوم داشته باشد.

نقش دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات جامعه

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز گفت: جلسات هم‌اندیشی و اندیشه‌ورز استان با هدف بالا بردن سطح آگاهی استادان و فعالیت در کارگروه‌های تخصصی با هدف حل مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف از اقداماتی بوده که با مشارکت و استقبال استادان این دانشگاه همراه است.

احسان کامرانی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان برشی از جامعه به دنبال این است تا با عملیاتی کردن گام دوم انقلاب بر اساس ظرفیت‌های منطقه و بهره‌مندی از توانمندی‌های این مجموعه در استان علاوه بر گسترش و توسعه علمی بتواند با مسئولیت‌پذیری درباره محیط پیرامون خود در راستای حل مشکلات جامعه ایفای نقش کند.


نظر شما :