بیانیه معاونت فرهنگی دانشگاه در محکومیت نشریه فرانسوی

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ کد : ۱۸۸۵ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۲۸۸

وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاّ رَحْمَةً لِلْعالَمِینَ  (سوره مبارکه انبیاء آیه 107)
عموم مردم دنیا، اعم از مؤمن و کافر همه، مرهون رحمت تو هستند؛ چرا که نشر آئینى را بر عهده گرفته اى که سبب نجات همگان است، حال، اگر گروهى از آن استفاده کردند و گروهى نکردند این مربوط به خودشان است و تأثیرى بر عمومى بودن رحمت نمى گذارد. ( تفسیر نمونه، آیت الله العظمی مکارم شیرازی، دار الکتب الإسلامیه، چاپ بیست و پنجم، ج 13، ص 572. )
اهانت تاسف باری که در باب  توهین به کتاب مقدس وحی و نبی مکرم اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و سلم صورت گرفته، اقدامی بوده که در راستای پروژه اسلام هراسی کلید خورده است. این در حالی است که عموم مردم دنیا مرهون رحمت حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و سلم هستند.   
این حرکت رذیلانه بدون آگهی نسبت به کتاب الهی و جایگاه والای نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم با مقاصدی همچون دین گریزی و تضعیف جایگاه اسلام صورت گرفته است. به طور قطع این رخداد، تمام مسلمانان جهان را به سوی وحدت و پاسخ به این اقدامات سوق خواهد داد.
وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ  وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ (سوره مبارکه آل عمران آیه ۵۴)
و (یهود و دشمنان مسیح، برای نابودی او و آیینش،) نقشه کشیدند؛ و خداوند (بر حفظ او و آیینش،) چاره‌جویی کرد؛ و خداوند، بهترین چاره‌جویان است.
اقدام بی شرمانه نشریه فرانسوی در جسارت به آخرین معجزه الهی (کاملترین کتاب آسمانی) قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) قلوب امت اسلام، اهل کتاب و آزادگان جهان را جریحه دار کرده است. گر چه این اقدام از منظر اینان حرکتی علیه دین اسلام بوده است اما وعده الهی صادق است و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید (سوره مبارکه آل عمران آیه 103). به فضل الهی نصرت از آن مومنان و صالحان خواهد بود.


( ۲ )

نظر شما :