سفر ریاست عالی دانشگاه به استان هرمزگان و اقدامات انجام شده

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۶ کد : ۱۸۸۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۵۴
همزمان با آغاز سال تحصیلی؛

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از دبستان سما بندرعباس بازدید کرد

دکتر طهرانچی صبح امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی از دبستان سما بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان هرمزگان صبح امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی از دبستان دخترانه سما واحد بندرعباس بازدید کرد.

دکتر طهرانچی ضمن بررسی وضعیت برگزاری کلاس‌های درس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از کلاس‌های این دبستان بازدید و با دانش‌آموزان گفتگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید در تابلوی یادگاری دبستان سما بندرعباس نوشت: «خدای را شاکرم که فرصتی حاصل گردید از مجموعه این مدرسه که کانون محبت و تربیت است، بازدیدی ولو مختصر حاصل گردد. قدردان همه زحمات همکاران هستم.»


در این بازدید احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه و معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه، حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی، معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، احسان کامرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و جمعی از رؤسا و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

طهرانچی در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی خبر داد؛

ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت واحد بندرعباس/ برنامه ریزی در حوزه دریا یکی از اهداف جدی دانشگاه آزاد اسلامی است

چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، از ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس خبر داد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در ادامه برنامه‌های سفر به استان هرمزگان، از شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کرد.

طهرانچی در این بازدید که با همراهی حجت‎‌‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و حمید رضاییان، مدیرعامل شرکت ایزوایکو انجام شد، از بخش های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید به عمل آورد.

وی در این بازدید، صنعت کشتی‌سازی و صنایع فراساحل را یکی از نمونه‌های صنعت دانش‌بنیان دانست و با بیان اینکه این صنعت در کشور ما بدون وابستگی پیش می رود، گفت: واقعیت این است که ما را در صنعت دریا عقب نگه داشته‌اند، چرا که ایران با ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی، نباید دچار چنین وضعیتی در صنایع مرتبط با دریا باشد.

یکی از اهداف جدی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه‌ریزی مرتبط با حوزه دریاست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: علم و فناوری دریا تقریباً مغفول مانده و به همین دلیل است که صنعت دریا نیازهای فراوانی دارد. در این راستا یکی از اهداف جدی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه‌ریزی مرتبط با حوزه دریاست. از این رو، یکی از نظام موضوعات پژوهشی احصاءشده در سامانه پژوهشیار، به این موضوع اختصاص یافته است.

آموزش، پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی براساس سفارش صنایع تنظیم می‌شود

طهرانچی از ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس خبر داد و گفت: این سرا به عنوان بخشی از شبکه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می‌شود تا جوانان بتوانند در بخش‌های مختلف ناوبری و صنایع دریایی و فراساحل، در محیط عملی آموزش ببینند. باید تلاش شود سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل مکمل صنعت دریایی باشد.

وی ادامه داد: ساختار در دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نیاز صنعت تعریف می شود و آموزش، پژوهش و فناوری براساس سفارش صنایع تنظیم می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: این دانشگاه با بستر بیش از ۲۲ هزار عضو هیئت علمی، ۱۰۰ هزار پژوهش تحصیلات تکمیلی و بیش از یک میلیون دانشجوی در حال تحصیل، امروز می تواند حرکت خوبی در حوزه دریا آغاز کند که ثمرات آن برای جمهوری اسلامی ایران یک ارزش‌آفرینی جدی باشد که در این راستا واحد بندرعباس سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل را ایجاد می‌کند.

رضاییان: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تربیت نیروی انسانی، مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فرا ساحل را تقویت کند

در ادامه حمید رضاییان مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با ابراز خرسندی از بازدید دکتر طهرانچی از این مجتمع، اظهار داشت: چالش بزرگ صنایع ما در حوزه منابع انسانی است و ریشه تربیت منابع انسانی در دانشگاه است. از دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم این حوزه را تقویت کند. مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افتخار ماست و با تمام توان در خدمت این دانشگاه خواهیم بود

با حضور دکتر طهرانچی؛

مجموعه آموزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر افتتاح شد/ برگزاری مراسم کلنگ‌زنی پژوهشکده تالابی و مجتمع آموزشی مدارس سما

چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸

مجموعه آموزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر توسط دکتر طهرانچی افتتاح شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان هرمزگان، عصر امروز مجموعه آموزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر را افتتاح و کلنگ ساخت پژوهشکده تالابی و مجتمع آموزشی مدارس سما این واحد دانشگاهی را به زمین زد.

این مجموعه آموزشی اداری که از محل کمک خیران شهرستان بندر خمیر و در مساحتی بالغ بر ۲۰۱۲ مترمربع در ۴ طبقه ساخته شده، دارای ۱۳ کلاس آموزشی است و در ۱۲ رشته کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد.

دکتر طهرانچی در ادامه، کلنگ ساخت پژوهشکده تالابی و مجتمع آموزشی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر را به زمین زد.

مجتمع آموزشی مدارس سما شهرستان بندر خمیر در مساحت ۴۰۰ مترمربع ساخته خواهد شد که با ۴ مدرسه ۶ کلاسی در مقاطع تحصیلی دبستان و متوسطه اول دانش آموز خواهد پذیرفت.

در این دو مراسم کلنگ زنی و افتتاح، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، فریدون همتی استاندار هرمزگان، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه و معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس، ائمه جمعه شهرستان بندر خمیر و مسئولان این شهرستان حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: نگاهی که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، مأموریت‌گرا و متناسب با نیازهاست

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در این مراسم، گفت: نوع نگاهی که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، مأموریت‌گرا، متناسب با نیازها و تکیه بر نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: توجه به نیاز منطقه‌ای می‌تواند افق روشنی فرا روی ما قرار دهد و اتفاقی که امروز در شهرستان بندر خمیر افتاد، در راستای همین نگاه است.

استاندار هرمزگان: دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کنونی با رویکرد کیفی سازی و پژوهش محور حرکت می کند

فریدون همتی استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان استانی استراتژیک و سرشار از استعدادهای بالقوه طبیعی و محیطی است، گفت: استعدادهای این استان با تلاش دانشگاه‌های استان محقق می‌شود. دانشگاه آزاد اسلامی با مدیریت دکتر طهرانچی در مقطع کنونی با رویکرد کیفی سازی و پژوهش محور حرکت می کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای هر یک از شهرستان‌ها مأموریت تخصصی در نظر گرفته تا واحدهای دانشگاهی به صورت ویژه روی یک موضوع تخصصی کار کنند.

همتی با بیان اینکه کمتر از ۹ ماه دیگر یک واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بشاگرد افتتاح خواهد شد، گفت: امیدواریم با تلاش دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم حداقل ۳۰ درصد پذیرش دانشجویان را بومی‌سازی کنیم.

کامرانی: امیدواریم با ساخت پژوهشکده تالابی واحد بندر خمیر، حلقه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی را در این زمینه متصل کنیم

احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر سال ۱۳۹۰ با پذیرش ۱۲۵ دانشجو در ۶ رشته کاردانی و در یک ساختمان دوطبقه استیجاری آغاز به کار کرد و امروز با افتتاح این مجموعه آموزشی اداری، آرزوی جوانان شهرستان بندرخمیر برآورده شد.

وی با بیان اینکه شهرستان بندر خمیر بزرگ‌ترین شهرستان تالابی کشور است، گفت: امیدواریم با ساخت پژوهشکده تالابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر که کلنگ آن امروز زده شد، حلقه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی را در این زمینه متصل کنیم و بتوانیم در حوزه محلی و منطقه‌ای مؤثر باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس از خیران و مسئولان شهرستان بندر خمیر که در ساخت و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان مشارکت داشته‌اند، قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم، سید عبدالجلیل قتالی امام جمعه اهل سنت شهرستان بندر خمیر با اشاره به افتتاح مجموعه آموزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر، گفت: بزرگترین هدیه به مردم این شهرستان، افتتاح این مجموعه آموزشی بود که امروز تحقق پیدا کرد.

وی ادامه دارد: جا دارد از مسئولان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان استانی هرمزگان و همین‌طور مسئولان شهرستان بندر خمیر به ویژه خیران تشکر و قدردانی کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه اهل تشیع شهرستان بندر خمیر نیز افتتاح مجموعه آموزشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر را به عنوان فتحی برای این شهرستان دانست و گفت: وجود دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بندر خمیر برای ما غنیمت است که باید قدر آن را بدانیم.

امام جمعه اهل تشیع شهرستان بندر خمیر خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به علم و پژوهش است که این مهم محقق نمی شود، مگر آنکه موتور محرکه پژوهش و فناوری یعنی دانشجو در چنین محیط‌هایی تربیت شود، بنابراین هرآنچه از دستمان برمی‌آید، باید برای تقویت دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان انجام دهیم.

دکتر طهرانچی در مراسم افتتاح مجموعه آموزشی اداری واحد بندر خمیر:

دانشگاه آزاد اسلامی به فکر اشتغال جوانان و توسعه فرهنگی است/ کل شبکه دانشگاه آزاد اسلامی را برای توسعه بندر خمیر به‌کار می‌گیریم

چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۹

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه باید مبتنی بر شرایط سرزمینی، نوع زندگی مردم، موضوعات و چالش‌ها، کارکرد داشته باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح مجموعه آموزشی و اداری واحد بندر خمیر و کلنگ‌زنی پژوهشکده تالابی و مجتمع آموزشی مدارس سما واحد بندر خمیر که عصر امروز برگزار شد، گفت: شهرنشینی و توسعه شهری که در غرب اتفاق افتاد، با محوریت دانشگاه بود؛ اما سؤال اینجاست که چرا در کشور ما که تجربه ورود دانشگاه به شهرها را داشت، توسعه شهری اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: اگر این موضوع را واکاوی نکنیم، مسیری که امروز سنگ بنای آن را در شهرستان بندر خمیر گذاشتیم، آینده روشنی نخواهد داشت و امید مردم از دست می‌رود.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: برای پاسخ به این سؤال باید گفت وارد کردن دانشگاه به کشور، مانند آوردن گل مصنوعی بود که نتوانست شرایط خود را با فضای کشور ما وفق دهد. اگر دانشگاه را همچون گل طبیعی وارد می‌کردیم و به اقتضای آن، شرایط رشد آن را فراهم می‌کردیم، می‌توانستیم شاهد توسعه شهرها هم باشیم.

دانشگاه باید متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه و شهر، به زیست‌بوم و شرایط آن توجه داشته باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه باید مبتنی بر شرایط سرزمینی، نوع زندگی مردم، موضوعات و چالش‌ها، کارکرد داشته باشد، گفت: اشکالی که به دانشگاه‌ها و رشته‌های دانشگاهی وارد است، این است که به‌عنوان نمونه رشته صنایع غذایی در شهرهای شمالی، جنوبی، شرقی و غربی یکسان تدریس می‌شود، درحالی‌که باید متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه و شهر باشد و به زیست‌بوم و شرایط هر منطقه توجه داشته باشیم.

وی افزود: طبیعی است الگوی خارج از زیست‌بوم رشد نمی‌کند؛ همان‌طور که گل سردسیری در بندر خمیر یا نخل‌های جنوب در شهرهای شمالی رشد نخواهد کرد، بنابراین دانشگاهی که در بندر خمیر فعالیت می‌کند باید برای این شهرستان باشد.

وی تأکید کرد: نگاه ما به دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی و از مردم برای مردم است که در هسته آن علم و فرهنگ و در پوسته آن اقتصاد، اجتماع و فناوری قرار دارد. چنین دانشگاهی می‌تواند برای مردم امیدآفرین، برای جوانان اشتغال‌آفرین و برای توسعه منطقه‌ای برنامه‌محور باشد.

اگر به دنبال توسعه هوشمند هستیم، باید دانشگاه رشدیابنده داشته باشیم

دکتر طهرانچی با اشاره به لزوم توجه به ابعاد مختلف صنعت گردشگری، گفت: برای تقویت گردشگری باید مطالعات اجتماعی، مراقبت‌های اجتماعی و همه ابعاد این صنعت را مطابق با زیست‌بوم در نظر گرفت، چرا که شاهد آن هستیم که میلیون‌ها نفر به شمال کشور سفر می‌کنند، اما ضریب بیکاری استان‌های شمالی کاهش نمی‌یابد، بنابراین اگر به دنبال توسعه هوشمند هستیم، باید دانشگاه رشدیابنده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با محبت به فرزندان این سرزمین نگاه می‌کند، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به فکر اشتغال جوانان و توسعه فرهنگی است. دانشگاه این دقت را دارد و باید با همین نگاه کار کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی از مردم خوب شهرستان بندر خمیر، گفت: به‌عنوان یک خدمتگزار اعلام می‌کنم که کل شبکه دانشگاه آزاد اسلامی را برای توسعه بندر خمیر به کار می‌گیریم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه در ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده‌های موضوعی تعریفی ندارد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر درواقع دارای دو دانشکده خواهد بود؛ یکی «دانشکده مهارت و کارآفرینی» و دیگری «دانشکده تالاب و بندرها». در «دانشکده مهارت و کارآفرینی» برای مشاغل عمومی شهر برنامه‌ریزی و آموزش ارائه می‌شود و در «دانشکده تالاب و بندرها» گروه‌های تخصصی حقوق، محیط‌زیست، اقتصاد، مهندسی عمران، شیمی، علوم پایه و... متناسب با تخصص این دانشکده فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر خمیر یک مرکز مستقل ذیل دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان فعالیت خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید به نحوی حرکت کنیم که بهترین امانت‌دار مردم منطقه و شهرستان بندر خمیر باشیم تا فرزندانشان را به ما بسپارند تا به آنچه می‌خواهند، در دانشگاه آزاد اسلامی دست یابند.


نظر شما :