بازگشایی مدارس سما در بندرعباس

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ کد : ۱۸۸۱ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۳۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان:

آموزش تعطیل‌بردار نیست؛ حتی با کرونا/ خانواده‌ها نگران فرزندانشان نباشند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه آموزش را نمی‌توان تعطیل کرد؛ بلکه باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری ادامه یابد، گفت: خانواده‌ها نگران تحصیل فرزندانشان در مدارس نباشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، احسان کامرانی در آیین بازگشایی مدارس سمای بندرعباس که با حضور مسئولان، کادر آموزشی، دفتری و جمعی از دانش‌آموزان این مجموعه برگزار شد، گفت: حفظ سلامتی  در کنار دو مؤلفه علم و اخلاق از مهم‌ترین ارکان تربیتی دانش‌آموزان است.

وی اضافه کرد: همان‌طور که افزایش معرفت تأثیر مستقیم در تزکیه اخلاقی انسان دارد، آراستن نفس به فضائل و صفات اخلاقی موجب گشوده شدن درهای علم و حکمت بر قلب انسان خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، شرایط سال تحصیلی جدید و پیش‌رو را شرایطی خاص دانست و تصریح کرد: آموزش را نمی‌توان تعطیل کرد، بلکه باید با برنامه‌ریزی اصولی، رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.

کامرانی، حفظ سلامت دانش‌آموزان در مدارس را از اولویت اصلی سمای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود: نگرانی خانواده‌ها درباره به خطر افتادن سلامتی فرزندانشان امری طبیعی است، اما این مجموعه با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی فضای کاملاً بهداشتی و نظارت دقیق این دغدغه را رفع کرده است.

وی، تربیت فرزندانی با روحیه انقلابی و متعهد را از وظایف مهم مدارس دانست و بیان کرد: اشاعه فرهنگ اسلامی و انقلابی، ایجاد فضای معنوی، آموزش رعایت شئونات اسلامی به دانش‌آموزان از رسالت‌های خطیری است که باید در امر آموزش و پرورش دانش‌آموزان  اجرا شود.

آماده‌سازی مدارس سما برای آموزش مجازی به دانش‌آموزان

رئیس سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این مراسم مطرح کرد: مدارس سما از مدارس موفق در آماده‌سازی و کیفی‌بخشی زیرساخت‌های آموزش مجازی در استان هرمزگان بوده است.

احسان محمدی‌نژاد افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درباره ایمن‌سازی دانش‌آموزان در برابر ویروس کرونا، کلاس‌های درس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حداقل نفرات در ساعاتی مشخص به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: براساس برنامه تعیین شده دستورالعمل‌های اجرایی به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی شده که دانش‌آموزان براساس آن و با رعایت کامل در کلاس حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد و این مجموعه رسماً کار آموزش خود را در سال جدید آغاز کرد.


نظر شما :