نشست معاون سما با مدیران مدارس وابسته

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۶ کد : ۱۸۳۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۰
رئیس سمای استان هرمزگان خبر داد؛

ایجاد زیرساخت اختصاصی آموزش مجازی در مدارس سمای بندرعباس

 

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: زیرساخت اختصاصی آموزش مجازی در مدارس سمای بندرعباس ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، احسان محمدی‌نژاد در نشست با مدیران مدارس سمای بندرعباس اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با توجه به خطراتی که سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کرد، تصمیم به برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت برخط گرفت و پس از کش‌وقوس‌های فراوان پیام‌رسان شاد را برای نیل به این هدف به جامعه آموزشی معرفی کرد.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا تعاملات علمی و آموزشی در جهان و به تبع آن در کشور ما دستخوش تغییرات شگرفی شده است.

وی عنوان کرد: ارزیابی ما این است که این پیام‌رسان در انجام مأموریتی که برای آن طراحی شده بود، چندان موفق نبود و کاستی‌های فراوانی داشت، به همین دلیل در مراکز سمای بندرعباس برای حفظ کیفیت آموزشی و ارتقای سطح تعامل معلم و دانش‌آموز در قالب آموزش آنلاین تصمیم به ایجاد زیرساخت‌های لازم گرفتیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس بیان کرد: در مرحله نخست امکانات سخت‌افزاری و شبکه اینترنت مدارس ارتقا یافت و در فاز دوم نرم‌افزاری که بتواند با کاهش پیچیدگی‌های فنی فرآیند آموزش را تسهیل و کیفیت آموزش‌ها را تضمین کند به‌عنوان پلتفرم کلاس‌های مجازی سما درنظر گرفته شد.

رئیس مراکز آموزشی و فرهنگی سمای بندرعباس یادآور شد: عنصری که نباید از آن غفلت کرد، معلم است؛ چراکه بدون حضور معلمان مجرب و آموزش‌دیده کار آموزش مجازی هم برای دانش‌آموزان و هم برای خانواده‌ها پیچیده و مشکل خواهد شد. به همین منظور کار آموزش تمام معلمان شاغل در سما برای تولید محتوای باکیفیت و مطابق سرفصل‌های درسی آغاز شده و تا اواخر مرداد ۹۹ ادامه خواهد داشت.

محمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت مشاوره و فعالیت‌های مبتنی‌بر خلاقیت در کنار سرفصل‌های درسی رسمی در فضای مجازی ابراز امیدواری کرد سال تحصیلی آینده، سالی پر از موفقیت و سلامتی برای فرزندان عزیزمان در سراسر کشور باشد.


( ۱ )

نظر شما :