تشریح برنامه های معاونت سما در اولین روز از هفته مهارت

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۸۲۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۵
رئیس سمای هرمزگان مطرح کرد؛

گام بلند دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش آموزش‌های مهارتی

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به برنامه‌ها و حرکت رو به رشد مجموعه سما گفت: گام بلند دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش آموزش‌های مهارتی، سما را در زمره بهترین مدارس استان قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز سما،، احسان محمدی‌نژاد در نخستین روز هفته مهارت در جمع مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تشریح برنامه‌های مجموعه سما بر اهمیت مهارت‌افزایی به‌عنوان عنصر اصلی در پویایی فضای کسب و کار تأکید کرد و از تغییر رویکرد کلان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مسائل مهارت‌افزایی و کاربردی‌سازی آموزش خبر داد.

این مسئول اظهار کرد: تشکیل معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی در ساختار دانشگاه برای تمرکز بیشتر و تعمیق‌بخشی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، بهابخشیدن به دوره‌های کوتاه‌مدت و بازنگری در دوره‌های کاردانی از نتایج مشهود این تغییر نگاه است.

وی از راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی در مناطق مختلف  استان هرمزگان با هدف ارائه آموزش‌های کاربردی لازم و با کیفیت در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: این مدارس با توجه به نیاز بازار کار و ظرفیت‌های موجود در هر منطقه ایجاد می‌شوند و با استفاده از استادان باتجربه و صاحب فن در رشته‌های مختلف به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به اینکه در طراحی مدل این مدارس امکان مشارکت صنایع و افراد صاحب صلاحیت با دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد این طرح سرآغاز فصلی جدید در تعاملات دانشگاه و صنعت باشد و ارتباط این دو حوزه بزرگ را در راستای توسعه همه‌جانبه به هم نزدیک‌تر و همگام‌تر کند.

محمدی‌نژاد افزود: در این راستا کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و لابراتورهای خوب و مجهزی برای توسعه رشته‌های مهارت‌محور وجود دارد که بدون شک می‌تواند در تربیت و تعلیم جوانان نقش مهمی ایفا کند.

 چندی پیش محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه‌نامه تشکیل مدارس عالی مهارتی را برای اجرا به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ابلاغ و بر جدیت در تحقق این موضوع تأکید کرده است.


نظر شما :