جلسه تکریم و معارفه معاون قدیم و جدید آموزش و تحصیلات تکمیلی

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۸ کد : ۱۸۲۶ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۹۱
با حضور مسئولان؛

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از خدمات مازیار یحیوی تجلیل و آتسا پارساپور به‌عنوان معاون جدید آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس منصوب شد.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در جلسه تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید آموزش و تحصیلات تکمیلی  واحد بندرعباس  که با حضور معاونان، جمعی از مدیران گروه و همکاران حوزه آموزش این واحد برگزار شد، با اشاره به نقش مهم حوزه آموزش به‌عنوان رکن و زیربنای توسعه پایدار در کشور اظهار کرد: امروز نقش آموزش به‌عنوان یک عنصر اصلی و کلیدی برای ورود به صحنه کارآفرینی مورد توجه است که باید تمام اقدامات ما در این راستا صورت گیرد.

محسن دهقانی با اشاره به دانشگاه‌های نسل دوم و سوم در جهان و تأکید بر رسیدن به جایگاه‌های دانشگاه‌های کارآفرین‌محور و تولید ثروت در این دانشگاه‌ها، خواستار حرکت رو به رشد و رسیدن به این جایگاه شد.

وی با بیان اینکه آموزش نقش مهم هدایت و تربیت نسل امروز و فردا را در دست دارد، متذکر شد: اگر زیربنای آموزشی سست و شکننده باشد بدون شک هیچ اساس و بنیادی محکم بنا نخواهد شد و این مهم نشان از اهمیت آموزش و تربیت نیروی انسانی برای رسیدن به توسعه پایدار است.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان کار حوزه آموزش را حساس و ظریف؛ اما سنگین دانست و افزود: بیشترین فعالیت‌های جاری دانشگاه در این حوزه شکل می‌گیرد و اعضای هیئت علمی و دانشجویان دو رکن اصلی این فعالیت‌ها برای بالندگی و توسعه به شمار می‌روند که بدون همکاری عبث و غیرممکن است.

دهقانی با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد بندرعباس با حضور ۱۰ هزار دانشجو و ۳۵۰ عضو هیئت علمی و حق‌التدریس نیاز به برنامه‌ریزی و انسجام خاصی دارد که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: افزایش جذب دانشجو مطابق بخشنامه هدایت تحصیلی از اولویت‌های کاری معاون آموزشی است که باید با برنامه‌ریزی و حرکت در این راستا  در سال تحصیلی جدید، افزایش جذب ۲۰ درصدی دانشجو محقق شود.

وی با ابلاغ حکم رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس، آتسا پارساپور را به‌عنوان معاون جدید آموزش و تحصیلات  تکمیلی واحد دانشگاهی بندرعباس معرفی و از خدمات مازیار یحیوی تجلیل کرد.

معاون سابق آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بندرعباس نیز در این آیین با اعلام گزارشی از فعالیت‌های انجام شده‌ در این حوزه بیان کرد: حوزه آموزش، فعال‌ترین و شلوغ‌ترین حوزه‌ای است که نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد که در سال جاری با شیوع ویروس کرونا و تغییر روال آموزشی از حضوری به مجازی و تجربه‌کردن یک فعالیت جدید در این حوزه، بار سنگین آموزشی را سنگین‌تر از قبل و سخت‌تر و نفس‌گیرتر کرد.

مازیار یحیوی توضیح داد: به‌روزشدن همکاران آموزش و استادان موجب شد تا از این مسیر پر پیچ و خم، عبور کرده و با کسب تجربه و فعالیت، حرکت شتابنده آموزشی دانشگاه بر ریل واقعی و طبیعی خود بازگردد.

وی با بیان اینکه در تمام موفقیت‌های حوزه معاونت آموزشی دانشگاه، همکاران و استادان سهیم  بوده‌اند، خاطرنشان کرد: بدون‌شک اگر اشکالی نیز در کار بوده متوجه بنده است و همکاران و استادن هیئت علمی به‌ویژه مدیران گروه و رؤسای دانشکده‌ها تمام تلاش خود را برای بالندگی این دانشگاه به کار بسته‌اند و از هیچ تلاشی مضایقه نکرده‌اند که جا دارد از تک‌تک آنان قدردانی کنم.

تشکیل اتاق‌های فکر تخصصی میان‌رشته‌ای و بین‌رشته‌ای

معاون جدید آموزش و تحصیلات تکمیلی  واحد بندرعباس نیز با اعلام برنامه‌های خود از تشکیل اتاق‌های فکر تخصصی میان‌رشته‌ای و بین‌رشته‌ای خبر داد و افزود: اعضای هیئت علمی متخصص و نخبه ما با عضویت در این اتاق‌های فکر موجب جذب دانشجویان به‌ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای دادن مشاوره به‌صورت تیمی به دانشجویان و تعامل دوسویه در محقق‌کردن ایده‌های آنان به محصول تلاش خواهند کرد.

آتسا پارساپور با قدردانی از مازیار یحیوی معاون سابق این حوزه اضافه کرد: تجربیات خوب و مفیدی را در طول مدت همکاری با جنابعالی فراگرفته‌ام که امیدوارم در ادامه راه نیز نظرات سازنده و شایسته همکاران، اینجانب را برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های کلان دانشگاه یاریگر باشد.

وی از همه همکاران و استادان هیئت علمی خواست همانگونه که پیش از این در تمام امور با مشارکت سازنده خود، دانشگاه را برای رسیدن به اهداف خود یاری کرده‌اند، از این پس نیز با کمک‌های فکری، ایده‌های نو و برنامه هدفمند، ادامه‌دهنده این راه خطیر باشند.

به گزارش آنا، آتسا پارساپور استادیار پایه ۲۰ و عضو هیئت علمی علوم پایه دانشگاه آزاد بندرعباس است که پیش از این نیز عناوینی مانند مدیرگروهی رشته‌های حسابداری و امور گمرکی، کارشناس نظارت و ارزیابی واحد بندرعباس, استان هرمزگان و منطقه ۷ دانشگاه، عضو شورای آموزشی و پژوهشی، عضو کمیسیون موارد خاص استان هرمزگان و ناظر استانی آزمون‌های جامع دکتری را در کارنامه خود دارد و در حوزه فعالیت‌های پژوهشی نیز  دارای ۹ مقاله ISI و ۲۵ مقاله همایش‌های ملی و بین‌المللی و مؤلف پنج عنوان کتاب در زمینه ریاضی محض و آموزش ریاضی است.


( ۶ )

نظر شما :