دیدار جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عباس تقویی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان هرمزگان با جناب دکتر احسان کامرانی؛رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۱ کد : ۱۴۱۷ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۸۲۲
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان مطرح کرد؛

ضرورت اجرای دقیق سند راهبردی فرهنگی و تربیتی در دانشگاه‌ها

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان با تأکید بر حرکت جدی دانشگاه‌ها در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری گفت: اجرای دقیق سند راهبردی فرهنگی و تربیتی در دانشگاه‌ها امری ضروری و الزامی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حجت الاسلام و المسلمین عباس تقوی در دیدار خود با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: تداوم حرکت در مسیر انقلاب تنها راه ایستادگی در برابر دشمن است.

این مسئول از دانشگاه به‌عنوان مبدا تحول در حوزه‌های مختلف جامعه یاد کرد و گفت: دانشگاه باید با به‌کارگیری نیروی های خلاق و صاحب فکر بتواند با ایجاد تحول در جامعه و قرار دادن آن در مسیر رشد و توسعه نقش تأثیر‌گذاری در توسعه یافتگی کشور داشته باشد.

وی تقویت باورهای دینی در جوانان را از مسائل مهم دانست و عنوان کرد: تقویت اخلاق اسلامی و ترویج باور‌های دینی در بین جوانان از موارد مهمی است که باید با همدلی و همراهی خانواده‌ها و مسئولین در دانشگاه تحقق یابد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان با تأکید بر به‌کارگیری استادان انقلابی، مومن و متعهد در دانشگاه افزود: استادان دانشگاه باید هم رویکرد انقلابی و هم عملکرد انقلابی  داشته باشند تا بتوانند در تربیت دانشجویان و جوانان انقلابی موفق عمل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عباس تقوی با بیان این‌که نباید از نیروی جوان جامعه غافل باشیم اظهار کرد: تربیت صحیح ، حمایت و مشارکت دادن جوانان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و تزریق نیروی انسانی توانمند با روحیه انقلابی در بطن جامعه از وظایف اصلی و مهم دانشگاهاست.

این مسئول عنوان کرد: دانشگاه باید بتواند ارزش‌ها، نگرش‌ها و هنجارهای مورد نیاز جامعه و نسل‌های بعدی را در دانشجویان درونی کند و آن‌ها را افرادی خلاق، نوآور، آینده نگر و با دیدی گسترده و در عین حال پایبند و حساس نسبت به منافع دینی کشور تربیت کند و مهارت‌های لازم را در آن‌ها به‌وجود آورد.

در ابتدای این دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  نیز با بیان این‌که امروز هیچ جهادی بالاتر از جهاد امید آفرینی در کشور نیست گفت: از آن‌جایی که دشمن به دنبال این است تا با نشان گرفتن فهم و ادراک ما جامعه اسلامی را با یاس و ناامیدی همراه سازد ، تلاش در جهت خنثی کردن نقشه شوم دشمن با امید آفرینی و بالا نگه داشتن اعتماد به نفس مردم به‌ویژه جوانان از رسالت مهم دانشگاه محسوب می شود.

احسان کامرانی نهادینه کردن فرهنگ دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی  در بین دانشجویان از برنامه‌های این دانشگاه عنوان کرد و افزود: تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی و فعالیت در چهارچوب سیاست‌های نظام و انقلاب از برنامه‌های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس واحد بندرعباس با بیان این‌که دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی با ظرفیت بالایی در استان هرمزگان است عنوان کرد: امکانات مناسب، زیر ساخت‌ها، تنوع رشته‌ها، هیئت علمی مجرب و کارمندان پر تلاش ظرفیت‌هایی هستند که تا کنون در توسعه استان نقش به‌سزایی ایفا کرده است.

وی در پایان همدلی و همراهی مسئولان با این دانشگاه خواستار شد و گفت: بدون تردید با همراهی مسئولان به‌ویژه همکاران  نهاد رهبری این دانشگاه با بهره گیری از منویات رهبری می تواند خدمات سازنده‌ای در راستای اعتلای نظام و انقلاب در گام دوم انقلاب ارائه دهد.

 


نظر شما :