دیدار رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان و هیات همراه با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۲۲:۲۹ کد : ۱۴۱۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۰۲

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تأکید کرد؛
ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه برای تحقق محورهای گام دوم انقلاب
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق محورهای گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرعباس، احسان کامرانی ظهر امروز در نشست مشترک خود با  رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان، حرکت در مسیر سیاست‌های نظام و رهبری را با به‌کارگیری ظرفیت‌های مشترک در راستای تحقق محورهای گام دوم انقلاب اسلامی خواستار شد و گفت: تبیین محورهای گام دوم انقلاب اسلامی از وظایف مهم دانشگاه‌هاست.

وی با اشاره به رسالت خطیر دانشگاه‌ها در تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: دانشگاه به‌عنوان مرکز تحول و مغز متفکر جامعه باید زمینه ساخت تمدن نوین اسلامی محقق کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، توجه به قشر جوان و انقلابی دانشگاه را در گام دوم انقلاب اسلامی از موارد مهم ارزیابی و تصریح کرد: تقویت روحیه دینی ـ اسلامی و ایجاد نشاط در جوانان از وظایف مهم و حیاتی دانشگاه‌ها در استان هرمزگان است.

کامرانی، توجه به دانشگاه و بهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشمند آن را در راستای رشد و اعتلای کشور مهم دانست و توضیح داد: بدون تردید به‌کارگیری نیروهای متخصص و دانش‌آموخته دانشگاه در اداره امور و استفاده از افراد صاحب‌نظر در حل مشکلات جامعه می‌تواند کشور را از عقب‌ماندگی دور نگه دارد.

وی، تعامل سازنده و مؤثر بین دانشگاه‌های استان هرمزگان را خواستار شد و افزود: هم‌اندیشی و ایجاد همگرایی بین دانشگاه‌ها و ایجاد زمینه همکاری متقابل می‌تواند ظرفیت‌های منفعل استان را فعال و چرخه تولید را شتاب بیشتری بخشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، مشارکت استادان و اعضای هیئت‌علمی در حوزه‌های تخصصی و ارائه راهکارهای مناسب امری را ضروری دانست و عنوان کرد: اندیشکده‌های بسیج اساتید فرصت مناسبی است تا استادان بتواند با ارائه نکته نظر خود و رفع موانع موجود زمینه توسعه در استان فراهم سازند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان نیز گزارشی از روند فعالیت‌ها و ظرفیت‌های حوزه‌های خود و زمینه‌های همکاری با سایر دانشگاه‌های استان عنوان کرد و متذکر شد: دانشگاه پیام نور هرمزگان آمادگی دارد تا در همه حوزه‌ها در کنار دانشگاه آزاد اسلامی باشد تا با هم‌افزایی و همپوشانی بتوان به بالندگی و رشد استان کمک کرد.

محمد خیری تشریح کرد: دانشگاه‌ها باید در کنار هم با ایجاد تعامل متقابل و همکاری تنگاتنگ علمی و پژوهشی برای توسعه فرهنگ عمومی جامعه و ارتقای سطح علمی تلاش کنند تا بتوان زیرساخت‌های توسعه را به خوبی و متناسب با هر شهر و استان رقم زد.

وی، خواستار ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به عمومی  جامعه شد و عنوان کرد: باید همراه با یکدیگر برای توسعه استان هرمزگان تلاش کنیم.

 


( ۱ )

نظر شما :