برگزاری جلسه هیات رئیسه با حضور سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۴ کد : ۱۳۸۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۴۱
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان:

دانشگاه مغز متفکر، هدایت‌کننده و برنامه‌ریز جامعه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با بیان نقش دانشگاه‌ها در توسعه کشور گفت: دانشگاه مغز متفکر جامعه است و باید با ورود در متن جامعه، زمینه رشد و توسعه همه‌جانبه را فراهم کند.
دانشگاه مغز متفکر، هدایت‌کننده و برنامه‌ریز جامعه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، احسان کامرانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در نخستین جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، با تأکید بر نقش دانشگاه‌ها در ایجاد نشاط و شادابی در جامعه اظهار کرد: مسئولان موظف هستند علاوه بر توسعه و رشد فرهنگی، علمی و آموزشی فضای دانشگاه‌ها را به فضایی بانشاط، شاداب و پرانرژی مبدل کنند.

وی خواستار مشارکت جوانان در امور مختلف فرهنگی و مذهبی دانشگاه شد و افزود: سرمایه‌گذاری بر روی  جوانان و استفاده از توانمندی‌های آنان در حوزه‌های مختلف می‌تواند موفقیت دانشگاه را مضاعف و راه رسیدن به اهداف کلان را کوتاه‌تر کند.

کامرانی خواستار صرفه‌جویی و استفاده بهینه از امکانات دانشگاه شد و بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی و تشکیل کمیته ارزیابی برای این مهم، از یک‌طرف موجب کاهش هزینه‌ها و از طرف دیگر نیز موجب بالارفتن راندمان و عملکرد بالای حوزه‌ها باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ایجاد تحول مثبت در حوزه‌های داخلی و خارجی دانشگاه را از مهم‌ترین  رسالت‌های یک مؤسسه علمی و پژوهشی خواند و گفت: بدون شک دانشگاه  باید از انزوا خارج و به بطن جامعه ورود کند و بتواند با ایجاد تحول و نقش‌آفرینی مثبت به‌عنوان یک موتور محرکه کارآفرین‌محور، دست به آفرینش و تحولات بزرگ بزند.

وی تأکید کرد: دانشگاه باید داشته‌های خود را به جامعه عرضه کند تا جامعه بتواند با الگوپذیری از دانشگاه، مسیر و راه درست را در محور حرکت‌های خود به خوبی ترسیم کند.

کامرانی دانشجویان را یک موهبت الهی و امانت ذی‌قیمت دانست که به‌عنوان سرمایه‌های انسانی جامعه برای تعلیم و تربیت در اختیار دانشگاه قرار گرفته‌اند و باید با ترسیم یک چشم‌انداز قابل قبول، در تربیت و تعلیم این عزیزان متعهد و کوشا بود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ایجاد یک فضای مشورتی در راستای بالابردن کارایی و عملکرد حوزه‌های دانشگاهی را خواستار شد و گفت: باید پیشنهادات مختلفی از حوزه‌ها جمع‌آوری، مطالعه و به کار گرفته شود تا انجام امور بر اساس محور مشورتی شکل بگیرد.

وی ارتقای درجه اعضای هیئت علمی را یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توسعه و رشد علمی دانست و اظهار کرد: هیئت علمی مجرب می‌تواند در ارتقای سطح علمی دانشگاه تأثیر بسزایی بگذارد و موجب توسعه همه‌جانبه در دانشگاه شود.

کامرانی عنوان کرد: همه مدرسان دانشگاه باید تلاش کنند و زمینه ارتقای علمی خود را به مرتبه‌های بالاتر فراهم کنند تا بتوان در کنار ارتقای علمی، افزایش رشته‌ها، بالابردن کیفیت علمی، پژوهشی و ... رقم زد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گسترش رشته‌های دانشگاهی را با توجه به نیاز و آمایش منطقه خواستار شد و افزود: باید با نیازسنجی به موقع و درنظر گرفتن ظرفیت‌های هر منطقه در کنار مطالعه و آمایش رشته‌های مورد نیاز، رشته‌های دانشگاهی را منطبق بر نیاز آن منطقه گسترش داد تا بتوان با بهره‌وری بهتر زمینه رشد و بالندگی را فراهم کرد.

وی در پایان با آرزوی موفقیت به همه دانشگاهیان، خواست تا همه حوزه‌ها با برنامه‌ریزی جامع و کامل راهکارهای موفقیت را در همه بخش‌ها به دفتر ریاست، پیشنهاد دهند تا بتوان با مطالعه بهتر و بیشتر چشم‌انداز آینده را بر اساس توسعه بهتر ترسیم کند.


( ۴ )

نظر شما :