رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان:

سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۹ کد : ۱۳۷۷ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۳۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با بیان آموزه‌های عاشورایی امام حسین(ع) گفت: ظلم‌ستیزی و مقاومت مهم‌ترین درس مکتب سیدالشهدا(ع) است که باید در جامعه ترویج و انتشار یابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان صبح امروز در حاشیه مراسم سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) که در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد با تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی از نهضت امام حسین(ع) به‌عنوان اساس و پایه‌گذار تمدن اسلامی یاد و اظهار کرد: استمرار موفقیت‌ها، سربلندی نظام و تحقق تمدن نوین اسلامی در گرو پیروی از مکتب امام حسین(ع) است.

این مقام مسئول دانشجویان را مروجان اصلی نهضت انقلابی خواند و یادآوری کرد: تا جوانان به عنوان پرچمدار راه حسین(ع) هستند، این انقلاب نیز بیمه سرور و سالار شهیدان است.

وی گفت: مراقب باشید در ترویج و توسعه این نهضت عاشورایی با توکل به خدا و رعایت تمام شئون اسلامی در جذب حداکثری جوانان به این مسیر معنوی لحظه‌ای درنگ نکنید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تحلیل، تبیین و ترویج قیام عاشورا را در راستای تقویت دین اسلام در جوامع اسلامی امری الزامی و اجتناب‌ناپذیر خواند و اظهار کرد: مکتب امام حسین(ع) دانشگاهی است که شاگردان خود را با  صبر، ایستادگی و مقاومت به صراط مستقیم هدایت می‌کند.

باقری با بیان اینکه حماسه عاشورا منحصر به زمان و مکان خاصی نیست، بیان کرد: حماسه عاشورا چشمه خروشانی است که برای  هدایت بشر  برای همیشه جاری و ساری خواهد بود.

این مسئول عنوان کرد: نهضت عاشورا گنجینه عظیم سیاسی، دینی و پشتوانه فرهنگ انسان‌ساز اسلام است که توانسته جوامع اسلامی را در زیر چتر حمایت خود قرار دهد و دشمنان اسلام را خار و اسیر کند.

وی روشن نگه‌داشتن چراغ راه سیدالشهدا(ع) را از وظایف مهم جوانان دانست و تأکید کرد: جوانان باید با برافراشتن پرچم اسلام و زنده نگه‌داشتن محرم و صفر و مشارکت در اشاعه فرهنگ عاشوایی بتوانند پیروان واقعی و ادامه‌دهنده راه آن امام همام باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اساس و ریشه انقلاب اسلامی را نشئت‌گرفته از مکتب امام حسین(ع) دانست و افزود: سربلندی نظام و ایستادگی ملت ایران حاصل آموزه‌هایی است که همواره توانسته کشورمان را در اوج اقتدار و امنیت قرار دهد.

این مسئول با بیان کینه‌توزی و تلاش‌های دشمن در راستای کمرنگ جلوه‌دادن ارزش‌های دینی و مذهبی انقلاب و پیش‌بردن اهداف خود گفت: در همه حوزه‌ها حسینی‌وار عمل کنیم تا خواسته و آرزوی دشمن به یأس و ناامیدی مبدل شود؛ زیرا چیزی که تاکنون اتفاق افتاده و دشمن را خار و اسیر کرده است، همین آموزه‌های دینی و انقلابی برگرفته از نهضت عاشورایی است.


نظر شما :