در جلسه شورای تخصصی آموزشی عنوان شد؛

توصیه‌های آموزشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در آستانه ترم تحصیلی جدید

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۸ کد : ۱۳۷۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۵۷۷
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تاکید بر دقت نظر مسئولان در اجرای سیاست‌های کارا و اثربخش در دانشگاه اظهار کرد: نظم کاری و صداقت در عمل مولفه مهم پیشرفت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری عصر روز گذشته در جلسه شورای تخصصی آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور معاونان آموزشی و دانشجویی واحدها و مراکز این استان در واحد بندرعباس برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: هیچ نهضت و حرکتی به پویایی و برجستگی قیام عاشورا نیست و مکتب عشق حسینی مانند انقلابی بزرگ بر تارک تاریخ بشر خواهد درخشید.

توصیه‌های آموزشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در آستانه ترم تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از صداقت و تعهد در کار به عنوان مهم‌ترین مولفه پیشرفت در دانشگاه یاد کرد و افزود: مسئولان، کارکنان و استادان دانشگاه باید با استفاده ظرفیت‌های موجود و کم‌ترین هزینه بتوانند با مدیریت صحیح و عملکرد اثربخش خود خدمات درخور توجهی برای  رشد و بالندگی  جامعه ارائه دهند.

وی عنوان کرد: واحدها و مراکز به‌گونه‌ای عمل کنند که امکانات رفاهی از قبیل انتشارات، بوفه، کافی‌نت و دیگر موارد ضروری در اختیار دانشجویان قرار گیرد تا دانشجو بتواند در فضای کاملا رضایت‌بخش و به‌دور از دغدغه به تحصیل خود بپردازد.

این مسئول با تاکید بر رعایت دقیق  قوانین و مقررات  در دانشگاه اظهار کرد: با توجه به شروع پذیرش حضوری و انتخاب واحد در دانشگاه باید دقت شود که در زمان ثبت نام بر اساس چارچوب آیین‌نامه و بخشنامه‌های دانشگاه عمل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان برگزاری کلاس‌ها بر اساس تقویم آموزشی از سوی استادان را خواستار شد و گفت: استادان باید ساعت موظفی‌شان  کاملا پر شود و تعداد برگزاری کلاس‌های آنها به میزان تعیین شده صورت پذیرد.

باقری با بیان اینکه هیچ استادی نباید به دلیل کم بودن تعداد دانشجو کلاس درس خود را ترک کند، افزود: رعایت بخشنامه آموزشی از سوی استادان امری الزامی است و  حضورنیافتن در کلاس به منزله بی‌توجهی به وظیفه ذاتی اوست.

وی تکریم دانشجویان و پاسخگویی به موقع از دیگر موارد مهم یاد کرد و گفت: استقبال از دانشجویان ورودی جدید، تبیین خدمات دانشگاه، تشریح آیین نامه‌ها، برگزاری جلسات توجیهی و پاسخگویی به سوالات احتمالی دانشجویان از جمله مواردی است که معاونین و مدیران باید به آن عمل کنند.

در ادامه این جلسه رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی وارد فصل جدیدی شده که سیاست‌های آن در مقایسه با گذشته کاملا متفاوت است.

محسن دهقانی مشارکت استادان و اعضای هیئت علمی در پیشبرد اهداف دانشگاه خواستار شد و افزود: استادان علاوه بر مسئله آموزش سرفصل‌های درسی باید در تولید محصولات علمی، ترویج فرهنگ اسلامی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، مسئله عفاف و حجاب و دیگر مسائل مهم که مورد تاکید دانشگاه است، مشارکت داشته باشد.

این جلسه با ارائه نکته نظر معاونان آموزشی واحد ها و مراکز و پاسخگویی روسای شورای تخصصی آموزشی و دانشجویی استان ادامه و با تصویب مواردی به پایان رسید.


( ۶ )

نظر شما :