تشریح دستاوردهای سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به بندرعباس

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۹ کد : ۱۳۵۵ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۱۶۸

باقری در گفتگو با آنا:

هزار دانشجو در رشته‌های دریایی دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان جذب می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: در جلسه اخیر هیئت امنای این دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی مقرر شد حداقل هزار دانشجوی جدید برای رشته‌های مرتبط با دریا جذب شود تا بتوانیم این رشته‌ها را گسترش دهیم.

مهدی باقری در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره دستاوردهای سفر دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان هرمزگان و حضور در جلسه هیئت امنای این دانشگاه و مصوبات مهم این جلسه اظهار کرد: نظر دکتر طهرانچی در جلسات هیئت امنا همواره تصویب برنامه‌ها با توجه به ظرفیت‌های استانی بوده و دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز به‌عنوان محور توسعه برنامه‌های دریایی شناخته شده است.

تصویب بودجه ۱۶۰ میلیارد تومانی 

وی افزود: بنا بود مسائلی که امسال در بودجه‌مان دیده می‌شود، رویکرد برنامه‌های معطوف به دریا داشته باشیم، به همین دلیل امسال ما در بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که ۱۶۰ میلیارد تومان است، برنامه‌هایی را دیدیم که مبتنی بر این رویکرد جدید در استان بود و این بودجه در جلسه هیئت امنا به تصویب رسید.

اعتبار ۶ میلیارد تومانی برای پرورش میگو

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ادامه داد: در جلسه هیئت امنای این دانشگاه در مورد سه محور اصلی بحث و بر اجرای آنها تأکید شد، یکی بحث تمرکز بر حوزه پرورش میگو بود که اعتباری ۶ میلیارد تومانی در بودجه امسال استان برای آن در نظر گرفته شد که با هماهنگی استاندار هرمزگان -که در جلسه حضور داشت- بنا شد که زمینی به دانشگاه تخصیص داده شود و رسالت دانشگاه هم این بود که در مزرعه سطح برداشت محصول را به پنج برابر وضعیت فعلی برسانیم و ارتقا دهیم.

باقری بیان کرد: بنابراین برنامه‌های مرتبط با این حوزه هم دیده شد، از جمله بحث آموزش اعضای هیئت علمی گروه شیلات که اعتباری در نظر گرفته شد تا یک دوره چندماهه را در یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا ببینند و ما بتوانیم از محل فروش فناوری در آینده هم دانشجویان خود را آموزش دهیم و هم اینکه از محل فروش این فناوری کسب درآمد داشته باشیم.

اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای گردشگری دریایی

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر که در جلسه در مورد آن بحث شد، موضوع گردشگری مبتنی بر حوزه دریا بود که برای این موضوع هم اعتبار لازم در نظر گرفته شد و ما در مرکز هرمز قرار است که گردشگری دریایی را برنامه‌ریزی کنیم و اعتبار ۲ میلیارد تومانی نیز در بودجه امسال دانشگاه برای توسعه گردشگری دریایی در مرکز هرمز درنظر گرفته شد که یک دهکده بومگردی است و دانشگاه آنجا را توسعه خواهد داد.

هزار دانشجو در رشته‌های دریایی دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان جذب می‌شود

اضافه‌شدن ۱۰ هکتار گلخانه به مجموعه دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تصریح کرد: موضوع سومی که مورد تأکید دکتر طهرانچی بود، بحث گلخانه بود که در هیئت امنای استان مصوب کردیم ۱۰ هکتار گلخانه به مجموعه استان اضافه شود. این سه مصوبه در هیئت امنای استان ویژه امور مبتنی بر آمایش سرزمین دیده شد.

باقری خبر داد: در کنار این موارد در مورد فعالیت‌های دیگر دانشگاه از جمله آموزش و پژوهش، اعتبارات مرتبط با آنها دیده شده و مقرر شد که حداقل هزار دانشجوی جدید در استان برای رشته‌های مرتبط با امور دریایی جذب شود تا بتوانیم این رشته‌ها را گسترش دهیم.

بودجه ۳۵ میلیارد تومانی بخش عمرانی

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: حدود ۳۵ میلیارد تومان هم در بودجه امسال  این دانشگاه برای اعتبارات عمرانی درنظر گرفته شده است.


( ۳ )

نظر شما :