تولیدات مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به ۲۸ محصول رسید

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۸ کد : ۱۳۴۱ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۲۷۵
رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس گفت: محصولات تولیدی در هسته‌ها و واحدهای فناور مستقر در این مرکز رشد به ۲۸ مورد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تورج اسدی صبح امروز در جلسه هماهنگی با هسته‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه با اجرای سیاست‌های کارآفرین محور و هدف‌گذاری بر تولیدات علمی  در این مرکز، محصولات مرکز رشد این دانشگاه از ۲۲ مورد در سال ۹۷ به ۲۸ محصول  در سال ۹۸ افزایش یافته است، گفت: تلاش، برنامه‌ریزی و ایجاد انگیزه در کنار هدف از عوامل رشد و توسعه این مرکز بوده است.

وی  با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در این مرکز اظهار کرد: فعالیت‌های چشمگیری در حوزه‌های تولید علمی انجام شده که شرکت ایده‌پردازان جوان پارسی با کارگروه طرح ملی کودک رایان با بهره‌گیری از خلاقیت استادان و صنتعتگران تألیفات متعددی در حوزه آموزش علوم مختلف به کودکان انجام داده‌اند که می‌توان رازهای پرواز، خرس خلبان، آقای دوشاخه، جغرافیای سرزمین من و... را نام برد.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس افزود: کیت غربال‌گری در حوزه پزشکی، تولید کیتین و کیتوسان از پوست میگو و تولید صابون ژائیر از جلبک‌های دریایی، محصولاتی هستند که در این مرکز به تولید و برخی نیز به انبوه‌سازی رسیده  و بازار هدف  خود را شناسایی و در مرحله عرضه قرار گرفته‌اند و اکنون به‌عنوان یک برند در بازار در حال مطرح‌شدن هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ۶ محصول جدید ؛ کود تیو سولفات آمونیم؛ کود آهن، کود روی، کود مس، سفیدکننده دندان و طراحی ربات پیش بینی کننده روند بازار بورس نیز در سال ۹۸ به محصولات تولیدی این مرکز اضافه شده است.

اسدی با تأکید بر حمایت از ایده‌های نو خواستار برنامه‌ریزی بهتر و بیشتر در سطح کلان برای در اختیارگذارن برخی تسهیلات و اعتبارات به این بخش شد و گفت: برای نهادینه‌کردن تولیدات علمی نیاز است تا علاوه بر حمایت مالی از این بخش، حوزه اختیارات استان‌ها نیز در برخی از برنامه‌ها گسترده‌تر شود.

وی افزود: بروکراسی اداری گاهی طولانی، کسب تکلیف از مراجع بالادستی که متأسفانه مشمول گذر زمان و اتلاف وقت  زیادی می‌شود، باعث دلسردی برخی از صاحبان ایده شده که لازم هست برای حل این مهم به‌طور فوری، تدبیری اندیشیده شود.

رئیس  مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس ابراز امیدواری کرد جایگزینی و برنامه‌ریزی برای تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاه کارآفرین محور و تربیت نیروهای خلاق در حوزه‌های پژوهشی و تحقیقاتی،  راه برون‌رفت از برخی مشکلاتی باشد که امروز کشورهای صنعتی و توسعه یافته در قالب تحریم به کشور وارد می‌کنند.


( ۲ )

نظر شما :