تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۲۹۱ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۵۴۷

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

حرکت برای فرهنگ اسلامی در دانشگاه نهادینه شود

محسن دهقانی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اشاعه فرهنگ دینی در جامعه را از وظایف دانشگاه برشمرد و گفت: برنامه‌های دانشگاه باید در راستای فرهنگ اسلامی تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، محسن دهقانی صبح امروز در مراسم  تجلیل از فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، فرهنگ اسلامی را اساس و بنیان حرکت‌های علمی قلمداد کرد و گفت: تهذیب نفس و تزکیه، باعث تعهد اخلاقی می‌شود و علم بدون تعهد و تزکیه گاهی صدمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره جامعه وارد می‌کند.

وی فراهم‌بودن بستر لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی را حاصل تلاش و برنامه‌ریزی کلان دانشگاه دانست و افزود: ترویج ارزش‌های اسلامی و فرهنگ‌سازی اصول دینی و مذهبی بین جوانان می‌تواند توسعه همه‌جانبه را در حوزه‌های دیگر فراهم کند که این مهم باید مورد توجه ویژه دست‌اندرکاران فرهنگی قرار گیرد.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان برای تحریف فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی متذکر شد: دشمن همیشه برای نفوذ در ذهن و قلب جوانان، می‌خواهد فرهنگ و هویت آنان را تخریب و سپس اقدام به شخصیت‌سازی جدید به سبک غربی کند.

دهقانی با تأکید بر حفظ ارزش‌های اسلامی خواست تا بانیان فرهنگی با نگاهی مضاعف به مفهوم فرهنگ اسلامی و ترویج اندیشه‌های دینی و ولایی، جامعه را به سمت قله‌های بالندگی هدایت کرده و افق‌های روشنی را برای آینده جوانان در این حوزه ترسیم کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس نیز در این مراسم با تجلیل از فعالان حوزه فرهنگی به تشریح گزارش این برنامه پرداخت و گفت: کسب موفقیت‌های بزرگ در حوزه فرهنگی نشان از تلاش و کوشش همکاران دانشگاهی دارد.

سعید مرادپور یادآور شد: امروز سبک و سیاق دشمنان برای نابودی اسلام تغییر کرده و اگر مقابل این دسیسه‌ها هوشیار عمل نکنیم، دشمن به اهداف خود نزدیک خواهد شد.

وی گفت: دغدغه‌های فرهنگی امروز به‌عنوان اصلی‌ترین مسئله در جامعه جاری است و باید با ایمانی راسخ و پشتکاری مضاعف با تکیه بر ارزش‌های دینی و اخلاقی گام‌هایی هرچند کوچک برای خدمت به اسلام و مسلمین برداریم.

در پایان این مراسم از فعالان عرصه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس تجلیل شد.


( ۱ )

نظر شما :