دیدار رئیس دانشگاه با مدیرعامل خانه مطبوعات استان هرمزگان

۰۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۳ کد : ۱۲۸۵ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۵۴

باقری خبر داد:

برگزاری دوره‌های حرفه‌ای روزنامه‌نگاری در دانشگاه آزاد بندرعباس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از آمادگی این واحد دانشگاهی برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و حرفه‌ای روزنامه‌نگاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری ظهر امروز در دیدار با هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان هرمزگان اظهار کرد: تحقق اهداف نظام و اشاعه ارزش‌های انقلابی در کشور مهم‌ترین رسالتی است که مطبوعات تاکنون توانسته‌اند در آن به‌خوبی ایفای نقش کنند.

وی، خواستار حمایت و توسعه حوزه‌های مطبوعاتی در استان هرمزگان شد و اضافه کرد: برای اعتلای هر حرفه‌ای در سطح کلان اولویت با آموزش است؛ به‌طوری‌که رشد و توسعه در هر حوزه‌ای بدون توسعه آموزشی امکان‌پذیر نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از آمادگی این واحد دانشگاهی برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و حرفه‌ای روزنامه‌نگاری خبر داد و یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه مطبوعات با حضور استادان مجرب و با هماهنگی خانه مطبوعات از برنامه‌های این واحد دانشگاهی است.

باقری متذکر شد: توسعه رشته علوم ارتباطات در کنار رشته‌های علوم اجتماعی، مدیریت و حقوق از جمله اقداماتی بوده که دانشگاه آزاد در راستای بالابردن کیفیت رسانه در استان هرمزگان صورت داده است.

وی یادآور شد: نگاه ما به رشته‌های روزنامه‌نگاری و مطبوعاتی  نگاهی صرفاً توسعه‌ای بوده و درآمدی نیست؛ به‌طوری‌که هدف اصلی کمک به تحقق اهداف رسانه در کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی در حل مسائل ملی و مشارکت طرح‌های توسعه‌‌ای کشور تصریح کرد: دانشگاه آزاد با توجه به رویکرد مردمی که دارد در راستای سازندگی حرکت می‌کند.

باقری تبیین کرد: مسئولیت‌پذیری و باسخگویی به مطالبات علمی مردم با در نظر گرفتن ظرفیت‌های هر منطقه از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی دانشگاه در نقاط مختلف استان هرمزگان است.

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان نیز در این دیدار تعامل و همکاری دوجانبه خانه مطبوعات و دانشگاه را خواستار شد و توضیح داد: ظرفیت و استعدادهای مناسب مطبوعات در استان هرمزگان می‌تواند با بهره‌گیری از خدمات دانشگاهی به رشد قابل توجهی دست یابد.

معصومه قاسمی، ارتقای کمی و کیفی مطبوعات را در راستای رسیدن به استانداردهای  لازم ضروری دانست و عنوان کرد: این مهم جز با همکاری همه‌جانبه به‌خصوص در حوزه آموزشی امکان‌پذیر نخواهد بود و بدون‌تردید حمایت و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با این مجموعه می‌تواند با به‌کارگیری نیروهای مجرب، متخصص و آموزش‌دیده تأثیر شگرفی در توسعه این حرفه بگذارد.

وی از ساماندهی و در نظر گرفتن فضای مناسب برای خانه مطبوعات خبر داد و افزود: بعد از گذشت ۱۵ سال از فعالیت خانه مطبوعات در استان موفق شدیم برای توسعه این مجموعه در فرهنگ‌سرای شهید آوینی بندرعباس مکانی اختصاصی را برای خود تجهیز و فعالیت را گسترش دهیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان هرمزگان از امضای تفاهم‌نامه همکاری در بخش‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت برای خبرنگاران استقبال کرد و گفت: هر خواسته‌ای که موجت ارتقای سطح علمی و تخصصی  در حوزه رسانه  باشد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه  پتانسبل موجود در استان در حوزه مطبوعات قابل تحسین است، گفت: زمینه برای جذب نیروی متخصص و کاردان در رسانه‌های استان هرمزگان فراهم است و دانشگاه می‌تواند با آموزش‌های لازم به خبرنگاران کیفیت رسانه‌ها را بیش از قبل رقم بزند و در این امر خطیر ما را یاری کند.

مهراب رشیدی توضیح داد: دانشگاه باید تعامل و همکاری خود را در کیفیت‌افزایی، کمک به برگزاری و زمان‌بندی کلاس‌های آموزشی  را با خانه مطبوعات  افزایش داده و به گونه‌ای عمل کند تا بتواند نسبت به یک تعامل دو طرف اقدام کند.


نظر شما :