گفتگوی رئیس دانشگاه در خصوص آزاد سازی خرمشهر

۰۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۰ کد : ۱۲۷۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۲۶۵
دانشگاه‌ها در انتقال مفاهیم معنوی و ارزش‌های دفاع مقدس کوشا باشند

مهدی باقری به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: دشمن متجاوز بعثی و استکبار جهانی در آن برهه از زمان هرگز تصور نمی‌کردند که رزمندگان یک انقلاب تازه شکل‌گرفته بتواند بر این همه ادوات جنگی فائق بیاید و آنان را شکست دهد.

وی افزود: بدون شک این پیروزی نشئت گرفته از روحیه بالای رزمندگان و در کنار آن دست الهی بود که به فرمایش امام راحل، آزادسازی خرمشهر بدون کمک الهی غیر ممکن بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به جنگ تحمیلی و جانفشانی رزمندگان اسلام گفت: در جنگ تحمیلی فقط با نیروی ایمان و توکل به خدا در مقابل همه کشورهای استکباری ایستادیم و هرگز از مواضع به‌حق خود کوتاه نیامدیم تا توانستیم دشمن را شکست دهیم.

باقری اظهار کرد: اگرچه جنگ فیزیکی و دوران دفاع مقدس پایان گرفته است؛ اما دشمن همچنان در سنگر دشمنی جا خوش کرده و هر روز در یک لباس مبدل و با ترفندی جدید در کمین نشسته تا جوانان ما را غافلگیر کند.

وی تصریح کرد: باید امروز هوشیارتر از قبل باشیم چون دشمن در تمام حوزه‌ها انقلاب ما را نشانه گرفته و غفلت ما می‌تواند فرصتی مناسب برای دشمن مهیا کند. حرکت در مسیر انقلاب و پیروی از منویات مقام معظم رهبری می‌تواند ما را مقابل استکبار جهانی، مصون و انقلاب ما را بیمه کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس افزود: نقش فرهنگی دانشگاه‌ها امروز ایجاب می‌کند تا در انتقال مفاهیم معنوی و ارزش‌های دفاع مقدس بیش از پیش کوشا باشیم و بتوانیم به‌خوبی در انتقال این ارزش‌ها سهیم باشیم.

باقری یادآور شد که باید مانند همیشه هوشیار باشیم و دشمن را با رفتار و عمل خود مأیوس و از تهدیدات دشمنان، فرصتی برای رشد و تعالی انقلاب فراهم کنیم.

وی تأکید کرد: اهداف انقلاب ما روشن و شفاف است و دشمن باید بداند که از اهداف انقلاب کوتاه نخواهیم آمد و با قدرت عزم خود را برای مقابله با دشمن جزم کرده‌ایم.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان از دانشگاهیان خواست تا با تلاش و کوشش خود در عرصه علم و فناوری تلاش کنند تا با تکیه بر توان خود بتوانیم در تحقق شعار رونق تولید گام‌های بزرگی برداریم.

باقری با بیان اینکه  آزادسازی خرمشهر آغاز شکست دشمن را رقم زد، خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر نشئت گرفته از کمک الهی و یاری امدادهای غیبی است. این پیروزی، آغازی بر شکست دشمن متجاوز شد.


نظر شما :