نقش رسانه در دفاع مقدس ایجاد روحیه نشاط و خودباوری بود

برگزاری نشست نقش رسانه در دفاع مقدس

۰۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۲۷۶ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۳۵۹
معاون واحد خبر صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس نقش رسانه را در دوران مقدس، نقشی مهم و حائز اهمیت برشمرد که روحیه نشاط و خودباوری را در رزمندگان تقویت می‌کرد.

وی افزود: نقش اصلی رسانه در طول دوران دفاع مقدس ایجاد روحیه نشاط، امید و خودباوری بود که با کمترین امکانات و فرستنده، رویدادهای جنگ را پوشش خبری می‌داد و تدابیر تبلیغاتی و ترفندهای دشمن را با افتخار خنثی و افشا می‌کرد.

معاون خبر صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس ادامه داد: نقش اصحاب رسانه در کنار رزمندگان در انجام وظایف محوله و خدمت به نظام و انقلاب اسلامی و تحقق اوامر و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و فرماندهی کل قوا ستودنی بود و با هوشیاری و خلاقیت جنگ روانی دشمنان را بی‌اثر می‌کرد.

عیسوی با یادآوری فداکاری بسیاری از اصحاب رسانه که نقش رزمنده را ایفا می‌کردند، گفت:  بزرگداشت خاطرات شهدای مطبوعات و رسانه‌های هشت سال جنگ تحمیلی بسیار شنیدنی و خواندنی است.

نقش رسانه در دفاع مقدس ایجاد روحیه نشاط و خودباوری بود

معاون خبر صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس از شهید غلامرضا رهبر به‌عنوان نخستین شهید خبرنگار در خط مقدم جبهه یاد کرد و گفت: این شهید و سایر شهدایی چون شهید آوینی و سایر شهدای دانشگاهی و اصحاب علم و قلم نقش ارزشمندی را برای پیروزی ما بر دوش کشیدند.

این عضو ارشد خبری افزود: انتقال این خاطرات  و تلاش‌های  شهدای خبرنگار و اصحاب رسانه در آن شرایط سخت توانست توطئه‌های ضدفرهنگی و مخرب دشمنان ایران اسلامی را نقش بر آب و راه را برای پیروزی هموار کند.

معاون واحد خبر صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس اظهار کرد: این وظیفه رسانه‌هاست که با ایجاد برنامه‌های مشارکتی بین اقشار مختلف و تهیه اخبار و گزارش‌های مستند و موثق  بتوانند در شرایط سخت بر جنگ روانی دشمن فائق بیایند و با ایجاد روحیه و انگیزه جوانان را در میدان نگه دارند.

وی افزود: امروز افتخار آن را داریم که در جریان برکات و ارزش‌های دفاع مقدس به  ۲۴۴ شهید، ۵۰ جانباز و ۱۲ آزاده افتخارآفرین رسانه در طول دفاع مقدس جانانه افتخار کنیم و ادامه‌دهنده راه آن عزیزان باشیم.

عیسوی با بیان جسارت و ایثار تصویربرداران شجاع دفاع مقدس اظهار کرد: این عزیزان جان برکف عاشقانه تا مرز شهادت برای ضبط تحولات جبهه‌های حق علیه باطل پیش می‌رفتند تا بتوانند این لحظات بزرگ و حساس را برای آیندگان ثبت و ضبط کنند.

معاون واحد خبر صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس گفت: باید در آستانه آزادسازی خرمشهر عزیز یادی کنیم از گویندگان پرتوانی که طنین صدای‌شان چون محمود کریمی قزلیچه در گوش ایران طنین‌انداز شد و در اوج احساس و غرور اعلام کرد «خرمشهر، شهر خون آزاد شد».


( ۱ )

نظر شما :