جلسه شورای اداری استان هرمزگان با حضور دکتر علیرضا منظری توکلی

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۲۶۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۵۳۸

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی

مهارت‌افزایی و نوآوری اساس دانشگاه کارآفرین است

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آماده‌سازی بسترهای مهارت‌افزایی و نوآوری با هدف حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان اساس دانشگاه کارآفرین است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  علیرضا منظری توکلی عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی و مدیران مدارس سما برگزار شد با بیان اینکه آموزش‌های عمومی و مهارتی در دانشگاه باید بتواند چرخه اقتصاد جامعه به گردش در بیاورد، اظهار کرد: ماحصل آموزش در دانشگاه باید با رشد نیروی کاردان و متخصصی همراه باشد که بتواند با به‌کارگیری فنون خود زمینه تولید و اشتغالزایی در جامعه را فراهم کند.

مهارت‌افزایی و نوآوری اساس دانشگاه کارآفرین است

وی مأموریت آموزش و پرورش به‌عنوان نظام اجتماعی در شرایط فعلی کشور را بسیار حساس و حیاتی دانست و اظهار کرد: تربیت دانش‌آموزان در همه ابعاد اعتقادی، دینی و اخلاقی از رسالت‌های خطیر مدارس سما در کشور است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حاصل تلاش‌ مدارس باید پرورش فضایل و از میان بردن رذایل باشد، گفت: آراستن نفس به فضایل و پیراستن آن از رذایل، این توانایی را در قشر جدید ایجاد می‌کند که در عمل به ارزش‌های اخلاقی پایبند باشد و موانع درونی و بیرونی نتواند او را از پایبندی به ارزش‌ها منحرف کند.

منظری‌توکلی با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه نظام و اوج‌گرفتن تبلیغات غربی‌ها در کمرنگ جلوه‌دادن ارزش‌های انقلاب و تحریف حقایق تاریخی اظهار کرد: تقویت و بالابردن انگیزه‌های ایمانی و آرمانی، نگه‌داشتن روحیه امید و احساس افتخار ملی مبتنی بر واقعیات متن جامعه در دانش‌آموزان از وظایف مهم مدارس در کشور است.

در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از راه‌اندازی مدارس جدید سما در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: مدارس سما در برخی از شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده است  و در چند شهرستان دیگر از مهر ۹۸  آغاز به فعالیت  و جذب دانش‌آموز می‌کند.

مهدی باقری هدف از افزایش مدارس سما در این استان را محرومیت‌زدایی و بالابردن کیفیت آموزشی دانست و اظهار کرد: پاسخ به مطالبات علمی مردم و رفع مشکلات و موانع جامعه از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در هرمزگان بوده که ورود دانشگاه برای کمک به آموزش و پرورش کشور نیز جزء لاینفک وظایف تربیتی و آموزشی است.

وی گفت: سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در چهار شهرستان دارای مدارس و مقاطع  مختلف است و دو شهرستان دیگر نیز از اول مهر جذب دانش‌آموز را آغاز می‌کنند.

رئیس واحد بندرعباس افزود:  تمام ظرفیت‌های خود را برای رضایتمندی مردم و رشد و توسعه استان به کار گرفته و امید است تا با همراهی و همدلی مردم و مسئولان این دانشگاه بتواند با توانمندی‌های خود همچنان نقش تأثیرگذاری در روند توسعه یافتگی استان داشته باشد.

احسان محمدی‌نژاد معاون دانشکده سمای بندرعباس نیز در این جلسه گزارشی از روند توسعه مدارس سما و سیاست‌های این معاونت در توسعه مدارس عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را در راستای توسعه و بالندگی دانشکده و مدارس سما به‌کار بسته‌ایم که امید می‌رود با همکاری سایر بخش‌ها بتوانیم این مسیر را سریع‌تر هموار کنیم.

به گزارش روابط عمومی، این جلسه که به میزبانی دانشکده سمای بندرعباس برگزار شد، راهکارهایی در حوزه‌های مختلف این مجموعه ارائه و پس از بررسی، برخی از آنها به تصویت و امضا رسید.


نظر شما :