برگزاری جلسه شورای اداری دانشگاه

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵ کد : ۱۲۵۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۳۹۳

۸۰ درصد املاک دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان سند دریافت کردند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از دریافت سند برای ۸۰ در صد املاک این دانشگاه خبر داد.

80 درصد املاک دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان سند دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری ظهر امروز در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی به میزبانی دانشکده سمای بندرعباس برگزار شد با تبریک روز معلم و فرارسیدن ماه مبارک رمضان، بسترسازی در حوزه توسعه و رشد دانشگاه را خواستار شد و اظهار کرد: همه باید با برنامه‌ریزی جامع و بلندمدت بتوانیم خدمات سازنده و تأثیرگذاری در جامعه انجام دهیم.

وی با قدردانی از مشارکت دانشگاهیان استان هرمزگان در حمایت از هموطنان سیل‌زده کشور گفت: مردم ایران اسلامی با حرکت به‌موقع و خداپسندانه خود یک‌بار دیگر نشان دادند که همیشه به یاد یکدیگر بوده و در مشکلات و روزهای سخت در کنار هم هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تأکید بر مدیریت مالی و صرفه‌جویی هزینه‌ها در دانشگاه افزود: هزینه‌ها در دانشگاه باید بر اساس بودجه تخصیص‌ یافته و با نظارت و کنترل دقیق صورت پذیرد و از هرگونه هزینه خارج از برنامه تعیین‌شده خودداری شود.

باقری با بیان اینکه فعالیت‌های حوزه‌های مختلف در دانشگاه باید با نظر شوراهای تخصصی انجام شود اظهار کرد: رؤسای شوراها باید با قراردادن برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه خود در مسیر سیاست‌های دانشگاه بتوانند علاوه بر کاهش هزینه‌ها نسبت به کیفیت‌بخشی آن گام بردارند.

وی برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت را در راستای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت دانشگاه خواستار شد و تصریح کرد: دانشگاه باید با استفاده از ظرفیت‌های خود بتواند با درآمدزایی و تقویت مالی خود در مسیر توسعه قرار دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: ۸۰ درصد املاک واحدهای دانشگاهی این دانشگاه سند دریافت کرده‌اند و ۱۰ درصد آن در حال دریافت سند و برای ۱۰ درصد باقی مانده به‌دنبال تهیه مستندات قانونی برای ارائه هستیم.

باقری با تأکید بر راه‌اندازی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دانش‌بنیان با طرح‌های درآمدزا با هدف تقویت و رونق تولید از رسالت‌های مهم دانشگاه است که باید در واحدها و مراکز جامه عمل پوشانده شود.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز گزارشی از روند توسعه و رشد واحدها عنوان و ابراز امیدواری کرد که واحدهای دانشگاهی این استان با برنامه‌ریزی، تلاش و مدیریت صحیح بتواند راه رشد و توسعه را هموار سازد.

محسن دهقانی خواستار گسترش و جابه‌جایی رشته‌ها بین مراکز تابع و واحدهای مادر شد و گفت: این کار باید با نیازسنجی و رعایت ضوابط و مطالعه انجام شود تا در آینده این رشته دچار چالش و مشکل نشوند.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس نیز گفت: توسعه مدارس سما در استان هرمزگان یکی از سیاست‌های قابل‌ اجراست.

احسان محمدی‌نژاد افزود: استقبال مردمی از مدارس سما در بندرعباس، بندرلنگه، قشم و حاجی‌آباد باعث شد تا به فکر توسعه این مدارس در سایر شهرستان‌ها شویم و در همین راستا تصمیم‌گیری‌های برای کسب مجوز گرفته شده که در آینده نزدیک اعلام می‌شود.

وی با قدردانی از همه حاضران ابراز امیدواری کرد که مصوبه‌های این جلسه منشأ خیروبرکت در حوزه توسعه دانشگاه باشد.


( ۱ )

نظر شما :