مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه منابع طبیعی برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۲ کد : ۱۲۱۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۵۶۴

برنامه‌ریزی برای ترویج فرهنگ کاشت و مراقبت از درختان

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: برنامه‌ریزی برای ترویج فرهنگ کاشت و مراقبت از درختان ضروری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سعید مرادپور در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه منابع طبیعی، کانون‌های دانشجویی و دانش‌آموزان مدرسه سما در فضای سبز دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: درختان و طبیعت مظهر جمال و سخاوت خداوند متعال هستند و با حفظ و حراست از آن باید قدردان این موهبت الهی باشیم.

وی اضافه کرد: جایگاه منابع طبیعی در جامعه باید به شکلی فرهنگ‌سازی شود که بتوانیم در سایه رشد و نگهداری از منابع طبیعی به توسعه پایدار در کشور دست یابیم.

حجت‌الاسلام حسن زارعی مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس نیز در این مراسم گفت: در فرهنگ دینی بر رسم پسندیده درختکاری تأکید شده؛ تا جایی که روایت داریم که هر شخصی درختی غرس می‌کند، تا آن درخت، سایه و میوه‌اش وجود دارد برای آن شخص حسنه محسوب می‌شود و باید مسلمانان به این رسم پسندیده تشویق شوند.

به گزارش روابط عمومی؛ در این مراسم، چند اصله نهال به صورت نمادین توسط مسئولان و دانش‌آموزان در نقاط مختلف فضای سبز و محوطه پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس کاشته شد؛ همچنین دانش‌آموزان در طبیعت و فضای سبز به اجرای سرود و نقاشی پرداختند.


نظر شما :