بازدید رییس دانشگاه از شرکت های دانش بنیان

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۸ کد : ۱۱۹۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۰۹
ورود دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به طرح‌های پژوهشی دریامحور

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان طرح‌های دریامحور را اولویت اصلی برنامه‌های پژوهشی دانست که باید با توجه ویژه‌ای به آن پرداخته شود.

ورود دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به طرح‌های پژوهشی دریامحور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی باقری ظهر امروز در بازدید از روند فعالیت مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس از دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترین نهاد مدنی در کشور یاد کرد و گفت: تولید علم و پژوهش مستمر و هدفمند در دانشگاه اساس توسعه‌یافتگی در کشور است.

وی با تأکید بر به‌کارگیری ظرفیت‌های بزرگ و تأثیرگذار دانشگاه در راستای رشد و توسعه استان هرمزگان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و مناسبی برای تربیت نیروی کاردان در اختیار دارد که می‌تواند خدمات تخصصی و درخور توجهی برای رفع مشکلات و موانع موجود ارائه دهد.

وی نیازسنجی، آینده‌نگری و آینده‌پژوهی استان هرمزگان را از وظایف اصلی دانشگاه دانست و اظهار کرد: حرکت و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی موازی با نیاز و سیاست‌های استان است و چیزی خارج از این نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس افزایش طرح‌های تحقیقاتی با قابلیت اجرا در موضوع دریا در استان هرمزگان را امری ضروری خواند و گفت: توجه به فعالیت‌های دریامحور با هدف استفاده صحیح از ذخایر دریایی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم از برنامه‌های مهم این دانشگاه است.

باقری با بیان اینکه توسعه بیش از آنکه مفهومی اقتصادی باشد، امری فرهنگی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نهادی فرهنگ‌ساز در فرآیند توسعه و اقتصادی نقشی ممتاز داشته است.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های پژوهشی دریامحور در دانشگاه آزاد واحد بندرعباس جزو اصلی‌ترین فعالیت‌های این مجموعه به شمار می‌رود و این دانشگاه به‌طور ویژه در این حوزه وارد عمل شده است.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


نظر شما :