معارفه و تکریم معاونت فرهنگی و دانشجویی

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۸ کد : ۱۱۹۱ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۶۵۶

رئیس واحد بندرعباس

استادان،  فرهنگ اسلامی و انقلابی را بین جوانان ترویج دهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با اشاره به نقش مهم مدرسان و استادان در دانشگاه گفت: استادان به عنوان الگوی دانشجویان ، فرهنگ اسلامی و انقلابی را در بین جوانان ترویج دهند.

مهدی باقری درمراسم تکریم و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با قدردانی از حضور پرشور دانشگاهیان درجشن 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و یوم الله 22 بهمن گفت: ملت قهرمان ایران بار دیگربا حماسه آفرینی، شکست را به دشمنان انقلاب و اسلام تحمیل کرد.

رئیس واحد بندرعباس با اشاره به نقش مهم حوزه فرهنگی در حفظ ارزش های نظام و انقلاب افزود:تقویت روحیه انقلابی و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی وایرانی در بین جوانان وجهت دادن دانشگاه درمسیرسیاست های رهبری ازرسالت خطیرمتولیان فرهنگی است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان توجه به مسائل فرهنگی و مشارکت دانشگاهیان دراجرای فعالیت های این حوزه مهم و تاثیر گذار ارزیابی کرد و گفت:دانشجو به عنوان قشر بیدار و جوان جامعه باید با بالا بردن سطح آگاهی خود در دوران تحصیل بتواند برخورد هوشیارانه و آگاهانه ای با دسیسه های دشمن داشته باشد.

وی نقش محیط آموزشی وعملکرد استادان دانشگاه درتقویت باورهای دینی و اعتقادی جوانان مهم قلمداد کرد و افزود:استادان دانشگاه باید با بالا بردن سطح آگاهی خود بتوانند با انتقال به دانشجویان آنها را از هر گونه انحرافات فکری دور نگه دارند و جوانان انقلابی و روشنفکری به جامعه معرفی کنند.

این مسئول با بیان اینکه از بدو شروع دانشگاه مساله آموزش مد نظر قرار گرفته و در حوزه های دیگراصولی پرداخته نشده است اظهار کرد: تکیه و تاکید بر آموزش و غفلت در حوزه های فرهنگی و پژوهش موجب شده تا درادامه مسیر دچار سردر گمی شویم.

رئیس واحد بندرعباس ازاستراتژی راهبردی ،به کارگیری تاکتیک و اقدام به عنوان سه اصل اساسی در پیشبرد اهداف در دانشگاه نام برد و تصریح کرد:تدوین برنامه های دانشگاه بر اساس سند و بخشنامه های بالا دستی و اجرای آن در چهارچوب تعیین شده موجب می شود تا دانشگاه در مسیر رشد و پیشرفت قرار گیرد.

در ادامه این جلسه باقری از زحمات ابوذر سالاری فر معاون اسبق فرهنگی و دانشجویی این واحد قدردانی و سعید مراد پوررا به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس منصوب و معرفی کرد.

 

 


نظر شما :