غبار روبی از گلزار شهدای گمنام به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴ کد : ۱۱۶۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۳۷۳

به مناسبت دهه فجر صورت گرفت؛

غبارروبی از مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

مراسم غبارروبی از گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان برگزار شد.

غبارروبی از مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ظهر امروز در مراسم غبارروبی از گلزار شهدای گمنام با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، این روزهای تاریخی را واقعه بزرگ تاریخی خواند که مردم توانستند با کمک روحانیون از زیر یوغ طواغیت آزاد شده و به استقلال واقعی خود دست یابند.

حجت‌الاسلام حسن زارعی انقلاب اسلامی را برگرفته از نهضت عاشورا خواند و گفت: اگر راه سیدالشهدا(ع) زنده نبود، امروز ما هنوز در زیر عَلَم طاغوت در ضلالت و گمراهی به‌سر می‌بردیم.

وی حضرت امام خمینی (ره) را چهره منحصربه‌فرد و بنام خواند که توانست در آن عصر سیاه با قدرت و پشتوانه مردم ستون ظلم و ستم را در هم بشکند و استقلال و آزادی که مایه سربلندی و اقتدار نظام است را به ارمغان بیاورد.

زارعی، انقلاب اسلامی را حاصل جانفشانی‌های شهدای عزیز به‌خصوص شهدای انقلاب خواند که در آن برهه از جان خود برای اعتلا و آزادی وطن گذشتند و با خون خود پای پیمان خود با خدا و ملت ایران را امضا کردند تا  امروز ما با حفظ این استقلال در مسیر آرمان‌های امام و انقلاب شکوهمند اسلامی حرکت کنیم.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس یادآور شد که مطابق آیات و روایات دینی، شهدا زنده‌اند و در نزد پروردگار روزی می‌خورند و گفت: باید امروز مراقب رفتار و اعمال خود باشیم؛  زیرا شهدا بر اعمال ما نظارت کامل دارند و فردای قیامت، شاهدان زنده این روزها خواهند بود.

زارعی تأکید کرد: انقلاب اسلامی آنقدر با خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس آبیاری شد که اکنون به درخت تنومندی مبدل شده است که دشمن از آن هراس دارد و هر روز می‌خواهد با ترفندها و دسیسه‌های مختلف شیرازه آن را از هم بپاشد.

وی گفت: برای حفظ این نظامی که با خون شهدا و پشتوانه مردم شکل گرفته، باید از جان و دل مایه گذاشت و در مسیر ولایت فقیه حرکت کرد تا دشمنان این مرز و بوم با خواب‌های آشفته خود درصدد برهم زدن آرامش و امنیت ملت نباشند و مانند همیشه مأیوس و بازنده این میدان باشند.

در پایان حاضران با غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام فاتحه‌ای نصیب روح بلند شهدا کردند.


نظر شما :