پیام رئیس دانشگاه به مناسبت ۱۶ آذر (روز دانشجو)

۱۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۵ کد : ۱۰۸۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۲۰

پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با  گرامی داشت 16 آذر «روز دانشجو» این روز بزرگ را به دانشجویان تبریک گفت و این روز حماسه ساز  را  نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی قلمداد کرد .


دکتر مهدی باقری در این پیام افزود: 16 آذر ماه سال 1332،  نمایانگر روح استکبارستیزی،‌استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان ایران در پرتو اسلام عزیز است.که شاید آن روز که سنگ فرش‌های دانشکده فنی دانشگاه تهران به خون سه شهید دانشجو رنگین شد، سردمداران استکبار جهانی ،گمان نمی‌کردند که این روز، نقطه آغازین جنبشی خواهد بود که از قلب آن چمران‌ها، علم‌الهدی‌ها، باکری‌ها و ... به پا خواهند خواست و همیشه امپراطوری غرب و شرق را در هم خواهند شکست .
وی در این پیام آورده است  ، امروز، جنبش دانشجویی با بهره‌گیری مستمر از آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) که در عصر حاضر توسط حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تبیین و بازگو شده است،‌حرکت خود را ادامه داده و  قله‌های رفیع علم و فناوری را توام با ارزش‌های اخلاقی و دینی فتح کرده و در عمل به  جدا نبودن  دین و وحی از عقل و علم ،  ثابت نمود که تنها راه تحقق پیشرفت و کارآمدی جوامع مختلف،‌حرکت در مسیری است که خداوند متعال برای انسان‌ها مشخص کرده و عمل به فرامین الهی شرط لازم و کافی جهت رشد و تعالی همه جانبه بشر امروز است.
وی خاطرنشان ساخت : اساتید و دانشجویان پاک سرشت ایران اسلامی، با درک صحیح از موقعیت و نعمت بی‌نظیری که در دست ایشان به امانت قرار گرفته و با تمسک به روح آرمانگرایی، حقیقت‌جویی و بیدارگری که در نهاد دانشگاهیان قرار دارد  تمام تلاش خود را در راه جهاد علمی و عملی جهت سرافرازی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار بسته و به حول و قوه الهی و با مدد از ارواح طیبه شهداء، سنگرهای رشد و ترقی را یک به یک فتح خواهند نمود.
حرکت رو به جلو جوانان و دانشگاهیان در تولید علم و دانش در کشور عزیزمان، به الگویی بی‌بدیل و عنصری الهام‌بخش برای همه ملت‌های جهان به خصوص مسلمانان دنیا تبدیل شده و از این منظر بایستی اذعان داشت که موج بیدارگری و عزت‌خواهی جنبش دانشجویی ،‌مرزهای جغرافیایی ایران را در نوردیده و عرصه‌ای جدیدی از چالش بین آزادی‌خواهان جهان و مستکبران عالم را رقم زده است و عرصه‌ای که به فضل پروردگارعالم گسترده شده  در نهایت به برقراری همه جانبه عدالت و پیروزی صالحان خواهد انجامید. 
در این پیام تصریح شده  : به رغم تلاش سابقه‌دار بدخواهان برای القای ناامیدی و شکست در جامعه و دانشگاه‌ها،‌روح نشاط و خودباوری همچون خونی تازه در رگهای دانشگاهیان و ملت شریف ایران جریان داشته و موفقیت‌های پی‌درپی مردم ایران در عرصه‌های گوناگون علم و فناوری، خود سندی محکم و موثق بر این ادعاست که پیوند ناگسستنی اساتید، دانشجویان و دانشگاهیان با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را روز به روز مستحکم‌تر  می نماید  و به عنوان عضوی جداناپذیر از پیکره ملت شریف ایران، همچون گذشته مهم‌ترین وظیفه و رسالت خود را در دفاع از کیان انقلاب و تلاش برای کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌دانند و در این رهگذر، پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب و کوشش برای تحقق مطالبات ایشان را سرلوحه تمام برنامه‌های خود برای تحقق عزت و اقتدار ایران اسلامی قرار دهند.               .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در این پیام تاکید کرد : دانشجو باید از بینش سیاسی بالا برخوردار باشد و در کنار این بینش با تحصیل و کسب علم ، سعادت و پیشرفت مملکت خود را رقم بزند و از وارد شدن به فضا های مصموم که خواست همان دشمنان اسلام و نهضت حسینی است پرهیز نماید تا خدایی ناکرده خود را نادانسته  و ناخودآگاهانه به دامن بیگانه نیاندازدو مایه شرمساری خود و خانواده را فراهم نکند .
در ادامه پیام به دانشجویان یادآوری نموده :از سیاست زدگی پرهیز نمایند زیرا  سیاست زدگی آفت بزرگی است که دانشجویان ساده لوح را ، دامنگیر خود کرده  و از آنان برای پیشبرد اهداف بیگانگان و دشمنان  دین و کشور استفاده می شود.
 باقری در پایان این پیام  از دانشجویان خواست تا با مطالعه تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب آگاهی خود را نسبت به ترفند ها و نیرنگ های دشمنان ارتقا دهند و در مبارزه با اجانب پیش قدم باشند .


نظر شما :