جلسه هم‌اندیشی مسئولان تربیت‌بدنی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

۲۲ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۳ کد : ۱۰۰۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۶۴۱

سرپرست اداره‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی ورزش کشور را علمی کرده است

سرپرست اداره‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه سهم بسزایی در روند اصلاح ساختار جامعه به‌ویژه حوزه ورزش دارد، گفت:دانشگاه با استعدادیابی و حمایت از قشر جوان و تحصیلکرده ورزش کشور را علمی کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، کمال جوانمرد در جلسه هم‌اندیشی مسئولان تربیت‌بدنی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که به میزبانی واحد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند مسئولیت و نقش افراد به‌ویژه قشر جوان را در جامعه متبلور و شکوفا کند، ورزش و تربیت‌بدنی است که در سازندگی و سلامت جسمی، روحی، اخلاقی و معنوی جامعه تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه با اعتلای ورزش به‌عنوان یک پدیده اجتماعی، روابط افراد جامعه و سلامت جسم و روح آنان استحکام می‌یابد، تصریح کرد: ایجاد روابط اجتماعی سالم و پویا، معرف جامعه توسعه‌یافته است که خودباوری و اعتماد‌به‌نفس و توانمندی آحاد جامعه را می‌طلبد که بخش مهمی از این موفقیت می‌تواند از راه ورزش و تربیت‌بدنی میسر شود.

سرپرست اداره‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، ارتباط ورزش با ارزش‌های اجتماعی و انتقال آن به زوایای جامعه و اقشار اجتماعی مختلف را عامل مهمی در تولید فرهنگ و ساختار فرهنگی هر جامعه دانست و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پدیده‌های انتقال فرهنگی هر جامعه ورزش است که جایگاه مهمی در شکل‌گیری شخصیت و بروز استعدادهای فکری - روحی کودکان، نوجوانان و جوانان دارد.

جوانمرد، افتخارات ورزشی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در میدان‌های مختلف را چشمگیر و قابل تحسین دانست و تصریح کرد: مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی نمونه‌ای از افتخارات دانشجویان این دانشگاه بود که از مجموع ۶۲ مدال کسب‌شده تعداد ۵۷ مدال سهم دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان به اینکه ورزش پروژه نیست، یک پروسه است، گفت: تربیت‌بدنی دانشگاه با نگاه به ورزش پایه و کیفی‌سازی زیرساخت‌ها به‌دنبال این است تا با رعایت استانداردها و شاخص‌های لازم بتواند در کشور و عرصه‌های بین‌المللی، ورزشکاران حرفه‌ای زیادی داشته باشد.

رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان هم از ورزش به‌عنوان اصلی‌ترین فاکتور سلامتی انسان یاد کرد و گفت: آمادگی جسمانی فرد، کاری بنیادی و اساسی است که سلامت و قدرت افراد و اجتماع را تضمین می‌کند.

محسن دهقانی، نگاه ورزشی و حمایت از ورزشکاران  در مدیریت جدید را سازنده دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با ظرفیت‌های عظیم خود در کشور استعدادهای درخشانی را پرورش دهد.

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان هرمزگان  نیز با اشاره به تعامل سازنده و مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی استان در حوزه ورزش تصریح کرد: این دانشگاه همکاری تنگاتنگی با اداره‌کل ورزش و جوانان دارد که در نوع خود بی‌نظیر است و نگاه مثبت رئیس دانشگاه به موضوع ورزش باعث پویایی هرچه بیشتر آن شده است.

مظفر خادمی، فضای حاکم بر ورزش را فضایی مملو از آرامش روح و جسم برای پویایی جامعه عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی با رویکرد ورزشی، نشست‌های علمی تخصصی، میزبانی مسابقات عدیده در حوزه ورزش از جمله فعالیت‌هایی است که باید با انعقاد تفاهم‌نامه با همه نهادها ازجمله مراکز آموزش عالی به‌صورت مشترک اجرایی شود.


( ۲ )

نظر شما :