دستگاه ویدئو‌متری واحد بندرعباس

۰۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۱
تعداد بازدید:۵۷۸۶
 دستگاه ویدئو‌متری واحد بندرعباس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، همزمان با هفته پژوهش از دستگاه ویدئومتری رنگی H.D مدل PD۹۷۱۵ ساخت شرکت دانش‌بنیان گروه فنی پور داود با عضویت مهندس یدالله و محمد محمود آبادی  رونمایی شد.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در این رابطه گفت: دستگاه ویدئومتری رنگی H.D مدل PD۹۷۱۵  قادر است با فیلم و عکس‌برداری وضعیت داخل لوله‌های جداره چاه، سطح آب، کف، مشبک‌های جدار و یا پارگی دیوار جدار چاه‌های آب آشامیدنی و یا کشاورزی تا عمق ۲۶۰ متری را کنترل کند.

تورج اسدی با بیان اینکه این دستگاه با کاربری بالا و قیمت مناسب به دست پژوهشگران پرتلاش این واحد دانشگاهی ساخته شده و قرار است به‌زودی به تولید انبوه رسانده شود، افزود:این دستگاه از هفت قسمت موتور، گیربکس، کابل جمع‌کن همراه با کلکتور برق و تصویر، دوربین همراه با نورافکن‌ها، شاسی، کابل اصلی تصویر و روشنایی و پایه نگه‌دارنده تشکیل‌شده که می‌تواند با بالاترین کیفیت وضعیت درون چاه‌ها را به سطح زمین منتقل سازد.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، حمل‌ونقل ساده، استفاده از برق تک‌فاز یا موتوربرق سیار، قابل‌استفاده از تلویزیون در صورت نیاز به‌غیراز لپ تاب برای دید افراد از دیگر مزایای این محصول است که در نوع خود کم‌نظیر است. نحوه کار با دستگاه ویدئومتری مدل PD۹۷۱۵ را بسیار آسان است و سرعت‌بالا و کیفیت کار از مزایای این محصول است.